Jak schudnąć dziesięć kg? Porady dietetyka

Jak schudnąć dziesięć kg? Porady dietetyka

Jeśli rzeczywiście masz nadwyżkę kilogramów, musi ona z czegoś wypływać. Niekiedy przyczyną są kłopoty zdrowotne, częściej jednakże popełniane na co dzień pomyłki w odchudzaniu (nie wyłącznie w diecie) bądź kombinacja owych elementów.
Większość ludzi, którzy nie mają problemów z tuszą w naturalny sposób dobiera posiłki o należytej objętości, kaloryczności oraz składzie.

Ci zaś, którzy uwielbiają pofolgować sobie przy stole, spalają ewentualne nadmiary prowadząc czynny tryb życia. Obydwa warianty są efektywne oraz godne naśladowania. Kiedy już podejmiesz swoją batalię z kilogramami, prowadź ją w przemyślany sposób. Nie zaczynaj od głodówki w nadziei na rychły oraz nieprzeciętny wynik. Takie działanie zwykle kończy się osłabieniem organizmu a także silnej woli, hamuje przemianę materii i sprzyja efektowi jo–jo. Aby faktycznie odnieść sukces nastaw się na działanie długotrwałe.
bieżnia treningowa

Autor: Manolo Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Co robić, by poskromić łaknienie? Ssanie w brzuchu oraz bezustanne rozmyślanie o jedzeniu może złamać nawet w największym stopniu zmobilizowaną do odchudzania osobę. By tak się nie stało także w twym przypadku, dobrze zaplanuj każdy swój dzień. W określeniu wielKości doskonałej porcji pomogą ci… twoje własne ręce. W wypadku potraw „płaskich” (np. sandwiczy, kotlet itd.) całość nie może być ogromniejsza aniżeli dłoń z szeroko rozłożonymi palcami. Kiedy posiłek jest płynny (np. pierwsze danie), jego objętość wynosić może maksymalnie tyle, jak wiele 2 złożone razem piąstki.

Można chudnąć nie intensyfikując dotychczasowej aktywności, lecz dłużej zaczekasz na rezultaty. Jeśli, wraz z utratą kilogramów będziesz z wolna zwiększać dawkę ruchu, podtrzymasz dobre tempo gubienia kilogramów a także podkręcisz metabolizm. Z pewnością przyda ci się zatem bieżnia treningowa.
Comments are closed.