Barcelona – kraj piłki nożnej, ale czy tylko?

Barcelona – kraj piłki nożnej, ale czy tylko?

Słysząc na temat Barcelony mamy dokładnie dwa skojarzenia: przepiękne miejsce oraz (ten przykład jest jeszcze częstszy) niesamowity, niepowtarzalny klub sportowy FC Barcelona. Faktycznie Barcelona jest miejscem gdzie powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najlepszych na świecie klubów sportowych i to nie dlatego, że wyróżnia się on nazwą, sloganem reklamowym, czy jakimiś przystojnymi buziami (choć musimy przyznać, że jest ich tam parę) – jego popularność powstała dzięki ciężkiej pracy całego klubu, który sukcesywnie prze do przodu, by być jak najlepszym i juz teraz posiada naprawdę imponujące wygrane na swoim koncie i to we wcale nie małej liczbie.

Jednak czy sama Barcelona poza swoimi piłkarzami ma się czym pochwalić?
poranek w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Barcelona – miasto wspaniałych widoków i miejsc
Ostatnie pytanie jest oczywiście pytaniem retorycznym, o czym wie każdy, kto choć spojrzał na zdjęcie tego pięknego, wspaniałego państwa. Barcelona to miasto turystyczne – znajdziemy tam między innymi pełno przepięknych parków dla miłośników natury, oraz najlepszą według National Geographic oraz Discovery Channel plażę miejską na świecie. 
Barcelona – miasto pięknych zabytków
Jak dobrze wiemy w każdym zakątku świata możemy znaleźć świadectwa tego, co było „kiedyś”. Nazywamy te przedmioty, czy budowle zabytkami, a Barcelona ma się tutaj czym pochwalić. Jak dobrze wiemy niektóre zabytki historyczne mają pewne szczególne znaczenie, nie tylko dla danego miejsca, czy państwa, ale dla całego świata.

Jeśli po przeanalizowaniu omawianego zagadnienia, będziesz mieć chęć na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakie porządne informacje (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/) ma ten tekst.

W trosce o te rzeczy utworzono tak zwaną „listę światowego dziedzictwa”, którą prowadzi pewna organizacja wyspecjalizowana ONZ o nazwie UNESCO. Lista ta obejmuje zabytki z całego świata, chroniąc je poprzez jej członków, którzy działają również na całym świecie. Barcelona jest miejscem, gdzie zabytków na liście UNESCO jest aż dziewięć i każdy z nich jest samo w sobie niesamowitym ewenementem. Na liście znajdziemy między innymi wspaniały Park Güell, oraz Palau Güell (pałac), Casa Milà, Casa Vicens, czy Casa Batlló, oraz Cripta de la Colonia Güell – warto tutaj wiedzieć, że wszystkie wymienione przed chwilą miejsca są zaprojektowane przez jedną, jedyną osobę, mężczyznę o imieniu Antoni Gaudíego.

Oczywiście poza zabytkami UNESCO w Barcelonie jest tez dużo innych przepięknych atrakcji, pomijając już oczywiste muzea, czy galerie sztuki, oraz teatry i opery, ponieważ dla nich potrzeba by było osobnego artykułu. Warto jeszcze jednak na koniec dodać, że poza architekturą, Barcelona szczyci sie wspaniałą pogodą. 
Comments are closed.