Jak kupić właściwą albę i dodatki do komunii?

Jak kupić właściwą albę i dodatki do komunii?

Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planowania i logistyki godnej najprężniej działających organizacji. Jedną z kluczowych kwestii, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór stroju i dodatków. Zależnie od płci dziecka a także tradycji danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając strój dla dziewczynki, kierujmy się podstawową zasadą: szyk i elegancja polegają na umiarze, natomiast przepych jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć piękno nawet najpiękniejszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma dziewczynka i w jakim modelu sukni będzie wyglądać najładniej. suknie do komunii o łatwym kroju, zgrabne i wizytowe, sprawdzą się w każdej sytuacji. Z kolei suknie obfitujące w zdobienia nie będą prezentować się ładnie na dziewczynkach przy kości i niewysokich, ponieważ dodadzą im tuszy. Wybór sukni, to oczywiście rzecz gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, gdyż najważniejszą sprawą jest to, aby dziewczynka korzystnie prezentowała się w danym modelu i wspaniale się w nim czuła.

Warto pamiętać, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko sukienka. Eleganckie białe buty będą idealnym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub w kolorze ecru, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na malutkim obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak buciki. Najważniejszą kwestią jest wybór modelu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić piękną ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest dużo koronkowych lub prostych torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie może być za duża, ma zmieścić jedynie książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczkę. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie musiała ciągle skupiać się na jej pilnowaniu.

Kolejnym ważnym elementem stroju jest wianek. Możemy zdecydować się na klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się też delikatne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki do pierwszej komunii. Delikatna ozdoba głowy jest najbardziej dziewczęca i nada dziecku wdzięku.

Comments are closed.