Co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to doskonałe miejsce przez cały rok?

Co warto zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich? Dlaczego to doskonałe miejsce przez cały rok?

Wyspy Kanaryjskie dzielimy na 2 grupy. Jedne z nich to Wyspy Szczęśliwe, które znajdują się na zachodzie, czyli gran Canaria, jak i Teneryfa, inne natomiast to Wyspy Purpurowe, do nich zaliczyć należy Fuerteventurę i Lanzarotę.

To one położone są najbliżej kontynentu afrykańskiego. W dawnych czasach te wyspy były tylko dla najbogatszych, aktualnie są dostępne dla każdego.
Na wyspie niezmiennie panuje cudowna, wiosenna pogoda, tak więc możemy tu przybywać przez cały rok.

Wszystkie najistotniejsze dane ma następująca strona. Zobacz, czy byłaby dla Ciebie użyteczna, a szukając różnych danych na pewno trafisz jeszcze na coś interesującego.

To szczególnie miłe, jak przylatujemy na Wyspy Kanaryjskie w środku polskiej zimy. Nie dziwi więc, że jeżeli Wyspy Kanaryjskie wycieczka pasuje również w zimę, ażeby troszkę się ogrzać pod afrykańskim słońcem. Archipelag Wysp Kanaryjskich stanowi siedem dużych wysp i paru mniejszych, jakie nie są zamieszkane przez cały czas. Na największej z nich, czyli Teneryfie, słońce jest praktycznie cały czas, przez ponad trzysta dni w roku – .

ręczniki plażowe

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Krajobrazy są wspaniałe, zostają w pamięci. Są więc urwiste góry, ogrody kwiatowe i wypielęgnowane parki. Zdecydowanie dobrze poznać stolicę, jest nią Santa Cruz. To dość młode, tętniące życiem miasto, w jakim z pewnością poczujemy się komfortowo. Trochę mniejszych rozmiarów wyspa – Fuerteventura znajduje się na wschodzie wyspy. Ma najdłuższą linię brzegową, wspaniałe, szerokie oraz piaszczyste plaże. Znajduje się tu ich ponad sto pięćdziesiąt! – wyspy Kanaryjskie wycieczka.
Złocisty piasek jest zachęcający do plażowania, ale i Spacerów. Najbardziej znana jest Playa de Sotavento.

Są tam najlepsze warunki dla miłośników windsurfingu, gdyż stale wieją tam silne wiatry. Najlepiej pojechać na Wyspy Kanaryjskie i radować się cudownie spędzonym tam czasem.
Comments are closed.