Jak kupić rozsądnie kupić deskę snowboardową, co mieć na uwadze przy wyborze

Jak kupić rozsądnie kupić deskę snowboardową, co mieć na uwadze przy wyborze

Od pewnego czasu snowboard jest coraz popularniejszy na stokach. Liczba ludzi zajmujących się tym sportem sprawiła, że snowboardziści zaczęli być traktowani na równi z jeżdżącymi na nartach. Do niedawna jeszcze były z tym problemy, ale szczęśliwie sytuacja się zmieniła i obecnie wszyscy miłośnicy deski mogą korzystać bez żadnych ograniczeń ze stoków. Jednak aby można było po tych stokach szusować, to konieczne jest zgromadzenie odpowiedniego wyposażenia, to znaczy przede wszystkim dopasowanej deski.

snowboard

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli wyjazdy będą okazjonalne najlepszym wyjście będzie kotelnica białczańska wypożyczalnia snowboard, sprzęt w praktyce sporo kosztuje i kupowanie wszystkiego dla paru dni w roku faktycznie nie ma sensu. Jeżeli jednak będzie się planować więcej jeździć, to swój sprzęt na pewno bardzo się przyda. Rzecz jasna przy założeniu, że wybierze się odpowiednią deskę, bo mimo wszystko wcale takie proste to nie jest. Szczególnie jeśli się będzie zaczynającym snowboardzistą i nie będzie się jeszcze umiało prawidłowo ocenić, na jakie parametry patrzeć.

Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru deski będzie ich twardość. W przypadku początkujących miłośników tego sportu na pewno lepszym rozwiązaniem będą deski miękkie, na których będzie można poznać podstawy, a potem dopiero przejść na bardziej zaawansowany sprzęt. Ważną rzeczą jest znalezienie dobrego jakościowo sprzętu, zwłaszcza jeśli planuje się jeździć nieco więcej. Wybór rozmaitych desek w sklepach jest

snowboard

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

bardzo duży, włącznie z tym że w wielu marketach również można znaleźć tak zwane super okazje.

Jeżeli ktoś nie będzie wiedział co kupić to może sprawdzić jakieś profesjonalne lub koszulki polo lonsdale – lonsdale-benlee.pl tech testy sprzętu snowboardowego, i w oparciu o nie spróbować coś wybrać. Pamiętać jedynie należy o tym, że takie gnu testy dają dużo praktycznych informacji, lecz każdy jeżdżący będzie miał inne preferencje i oczekiwania, i będzie mu odpowiadał inny sprzęt. Podczas wyboru można też zapytać o pomoc sprzedawcę, jeżeli jest miał dużo doświadczenia i zna się na rzeczy to na pewno będzie mógł pomóc.

Comments are closed.