Gdzie spędzić urlop w Polsce? Pieniny są idealne!

Gdzie spędzić urlop w Polsce? Pieniny są idealne!

Wprawdzie do lata jeszcze całkiem daleko, ale warto już dzisiaj pomyśleć o tym, gdzie udać się na swój wakacyjny urlop. Aby czas ten był rzeczywiście udany, wcale nie trzeba od razu wyjeżdżać do Egiptu czy Tunezji. Również w Polsce nie jest mało naprawdę pięknych miejsc. Wśród nich znajdują się Pieniny oraz położona u ich stóp Szczawnica – miejsce rewelacyjne dla wszystkich kochających góry.

Pieniny leżą w południowej części Polski. To jedyne w naszym kraju góry, które mają tak niezwykły charakter. Ich ogromny urok tkwi w cieszącym się ogromną popularnością Przełomie Dunajca, który przepływa przez szczyty gór. Pieniny oferują naprawdę wiele nie tylko tym, którzy planują urlop spędzić na szlaku. Miasta takie, jak Szczawnica to rozmaite pensjonaty oraz niebywała atmosfera oraz trudny do znalezienia gdzie indziej klimat. Znajdujące się tutaj licznie pensjonaty Szczawnica oferuje w rozmaitych miejscach miasta.

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmaite pensjonaty Szczawnica które proponuje to miejsca świetne dla rodzin z dziećmi czy par, które szukają odpoczynku oraz wyciszenia. Pensjonaty stoją na naprawdę wysokim poziomie – zastać można w nich porządek, a pokoje są świetnie urządzone. Znaleźć można pensjonaty, w których pokoje mają oddzielne łazienki oraz takie, w których łazienka ulokowane została na korytarzu. W tym drugim wypadku spodziewać można się niższej ceny. Szczawnica to nie tylko pensjonaty.

Znajdują się tu również domki Pieniny zaś niesamowicie nad nimi górują. Chcąc trafić na domek doskonały na nocleg, warto wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrażenie „domki Pieniny”. Bardzo szybko uda się nam uzyskać szereg wyszukiwań, dzięki którym wynajęcie idealnego domku naprawdę nie będzie trudne.

Przełom Dunajca jest z całą pewnością największą atrakcją Szczawnicy oraz całych Pienin. Każdy wypoczywający tu turysta powinien udać się na spacer drogą, która biegnie przy samym Dunajcu. Podczas spaceru można podziwiać tratwy z turystami , którymi kierują flisacy. Taki rejs to bez wątpienia ogromna atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym wiodącym na Trzy Korony – to również bardzo duży atut tego miejsca. Nie można zapomnieć też o słynnej Sokolicy, na której szczycie rośnie najsłynniejsza sosna w naszym kraju. To ona znajduje się na znacznej części pocztówek z tego rejonu kraju.
Comments are closed.