Co oferuje Ciechocinek i czemu warto właśnie się tam wybrać? Zobacz jakie zalety posiada to miejsce

Co oferuje Ciechocinek i czemu warto właśnie się tam wybrać? Zobacz jakie zalety posiada to miejsce

Dla każdej osoby, która ma ochotę na relaks i fachowe zabiegi, Ciechocinek jest miejsce perfekcyjnym. To znane rodzime uzdrowisko, w którym znajduje się wiele życiodajnych źródeł solanek. Ciechocinek dlatego znany był już w 19 wieku. Jakie atrakcje gwarantuje Ciechocinek? W Ciechocinku położony wspaniały, główny deptak miasta. Jest otoczony barwnymi kwiatami i warto spędzić tam trochę czasu.

ptak w ciechocinku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu alei położone są słynne tężnie, właśnie tam za niewielką opłatą można cieszyć się powietrzem wzbogaconym w jod oraz ozon. Warto odwiedzić zjawiskową pijalnię wód mineralnych, jaka wzniesiona została w 1880 roku w stylu szwajcarskim. Na terenie uzdrowiska jest wielka ilość zabytkowych fontann. W Parku Zdrojowym położona jest zabytkowa muszla koncertowa, tam często odbywają się różnorodne koncerty oraz festiwale piosenki. Dlatego w takim mieście jak Ciechocinek noclegi czasami są problemem, .

Korzystnie również udać się do historycznych budynków wieży ciśnień oraz warzelni soli, aby na własne oczy zobaczyć, jak tworzy się najwspanialszej jakości sól jadalną. W Ciechocinku można wyleczyć wiele chorób, m.in., układu oddechowego, nerwowego czy reumatyzm. Wiele osób korzysta z inhalacji przy tężniach, bo tego rodzaju zabieg niezwykle dobrze wpływa na drogi oddechowe oraz ciśnienie krwi. Idealne są także zdrowotne masaże kąpieli solankowych oraz zabiegów borowinowych. To jednakowoż nie wszystko, ponieważ w Ciechocinku można się również wspaniale pobawić. Znajdują się tu dyskoteki w starym klimacie, jak i całkowicie nowoczesne miejsca, w których jesteśmy w stanie się wybawić. W lato w Ciechocinku stale coś się dzieje, jest bardzo dużo koncertów i przedstawień teatralnych.

W lato prawie wszystkie noclegi są zajęte, gdyż Ciechocinek od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponadto od jakiegoś czasu coraz bardziej często mają miejsce tutaj konferencje. Przybywają tu przedstawiciele różnorodnych profesji, a klimat do przyswajania wiedzy na konferencjach i szkoleniach jest zdecydowanie mobilizujący. Rewelacyjne miejsca, w jakich odbywają się konferencje, a także klimat Ciechocinka sprawia, że chce się tu powrócić, czy to na kolejne szkolenie czy ażeby po prostu się zrelaksować. I tak od bardzo dawna, niezmiennie, każdego roku Ciechocinek pełny jest gości.
Comments are closed.