Staraj się o zwrot pieniędzy za opóźnienie lotu a także uszkodzenie zawartości bagażu

Staraj się o zwrot pieniędzy za opóźnienie lotu a także uszkodzenie zawartości bagażu

Podróżując po świecie często zdarza nam się latać samolotem. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form transportu, ale często przynosi ze sobą pewnie niedogodności – może to być opóźniony lot tudzież zniszczenie bagażu.

bagaże

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy zdarzy się, że nasz bagaż ulegnie uszkodzeniu bądź będzie zagubiony, natychmiast powinniśmy zgłosić to odpowiedzialnym za lot jednostkom. W sytuacji zniszczenia walizek niezbędnym warunkiem jest uzupełnienie specjalnego formularza. Jeśli walizka ulegnie zniszczeniu, linie lotnicze najczęściej proszą o dołączenie rachunku z nowej walizki i zwracają nam ten koszt. Ciężej będzie, jeżeli zostaną zniszczone rzeczy znajdujące się w walizce, wtedy zwrot pieniędzy może odbyć się poprzez pokazanie paragonów z kupionych rzeczy. Gdy ich nie mamy, linie lotnicze obliczą wartość przez wagę walizki z rzeczami. Najlepiej jest więc nie zabierać ze sobą drogich rzeczy, które łatwo mogą ulegać uszkodzeniu. Kiedy spotka nas odszkodowanie za odwołany lot również nam się należy.

Opóźniony lub odwołany lot przynosi ze sobą wiele zmarnowanego czasu na lotnisku, w niedogodnych warunkach.

Jeżeli naprawdę masz zamiar dokładniej zgłębić takie zagadnienie, kliknij dodatkowo tutaj i zdobądź cenne informacje (http://www.mcrsklep.pl/pl/farby-peczniejace-do-drewna). Ono bez wątpienia będzie dla Ciebie użyteczne.

Gdy lot jest opóźniony przewoźnik musi zagwarantować oczekującym pasażerom posiłki oraz napoje na okres oczekiwania, a jeżeli trwa to parę godzin też nocleg. Jeżeli w miejscu docelowym będziemy więcej ( montaż klimatyzacji vat 8% ) niż trzy godziny po planowanym przyjeździe możemy starać się o zwrot kosztów u przewoźnika. W sytuacji kiedy został odwołany lot odszkodowanie może zostać nam wypłacone lub przewoźnik może zorganizować nam lot w innym terminie.

Lotnisko

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowanie możemy otrzymać również, kiedy oferowane zastępcze połączenie bardzo różni się od planowanego, na przykład pod względem przesiadek czy też czasu podróży. Lotniska starają się jak najlepiej zatroszczyć się o klientów, którzy zmuszeni są oczekiwać na opóźniony bądź zastępczy lot.

Jeżeli spotka nas sytuacja, w której zmuszeni będziemy oczekiwać na lot, dobrze jest starać się o zwrot kosztów od przewoźnika. Istotne jest jednak, aby mieć konkretne uzasadnienie i przedstawić je stosunkowo jak najszybciej osobie odpowiedzialnej za przejazd, tak żaby można było je pozytywnie rozpatrzyć oraz zwrócić nam koszty.

Comments are closed.