Jakimi rzeczami może się pochwalić Szwajcaria Kaszubska

Jakimi rzeczami może się pochwalić Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria Kaszubska to powszechnie używana nazwa środkowej części Pojezierza Kaszubskiego. Obszar ten charakteryzuje się tym, że spośród wszystkich innych regionów jest najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego, a mianowicie Wieżyca, która liczy sobie 329 m.n.p.m. Ta charakterystyczna część Kaszub jest urokliwa, niewiele jest tutaj miast. Jednym jedynym są właściwie Kartuzy.

jezioro-wakacje

Pozostała część powierzchni jest zajęta przez tereny dzikie. Taka jest właśnie Szwajcaria Kaszubska i chatki letniskowe rezerwowane w tej części. Szwajcaria Kaszubska to idealne miejsce do tego, by piechotą podziwiać urokliwość przyrody, której nie zobaczymy już w miastach oraz na obszarach przylegających do nich. W celu pokazania nam unikatowego piękna tychże zakątków, posłużą nam szlaki przygotowane specjalnie dla odwiedzających. Mamy tu możność skorzystania ze Szlaku Kaszubskiego jak również Drogi Kaszubskiej.

Skarb Kaszub pośród turystów, to nie jedynie Kaszubska Szwajcaria. Turystów do tego regionu przyciągają Bory Tucholskie. Jest to jeden z największych w Polsce kompleksów Borów Sosnowych. Jego rozmiar jest szacowany na ok. 3 tysiecy km². Na tym terenie należy się zatrzymać, ponieważ swoją działalność rozwijają tutaj ludzie, którzy oferują najem domki letniskowe, w Borach Tucholskich możemy podziwiać niespotykaną w innych regionach naszego kraju florę a także faunę, dlatego też takie oferty cieszą się ogromnym powodzeniem.

W szczególności atrakcyjne jest obserwowanie w naturalnym środowisku takich zwierząt jak bocian czarny, bobry jak i żurawie. Trzeba nie zapominać o tym, że nie w każdym miejscu można spotkać domki letniskowe w Borach Tucholskich, ponieważ olbrzymia część ich obszarów jest objęta programem Natura 2000. Na ich terenie zostało też utworzonych wiele parków krajobrazowych, które dość mocno ograniczają rozbudowę baz hotelowych na tym obszarze. Mimo to, obszarów, które możemy podziwiać jest na tyle dużo, że każdy, kto wybierze się w Bory Tucholskie będzie się czuł wypoczęty oraz usatysfakcjonowany z wyjazdu.

Przebywanie w takim miejscu będzie odpoczynkiem dla ducha oraz ciała, ponieważ wdychanie tak świeżego powietrza jest niemożliwe w dużych polskich miastach.

Comments are closed.