Triathlon w upale, czyli jak ćwiczyć latem

Triathlon w upale, czyli jak ćwiczyć latem

Triathlon jest to wyścig wytrzymałościowy, domagający się świetnej kondycji fizycznej. Dlatego należy się do niego w odpowiedni sposób przygotować, aby móc zakończyć go z satysfakcjonującym rezultatem. W czasie lata treningi są dużo bardziej nieznośne, więc trzeba wiedzieć, jak trenować, by nasza kondycja nie osłabła.


Rozpocznijmy od tego, iż trening przy wysokiej temperaturze jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu.

Jazda na rowerze w górach

Autor: fixedandfrailing
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to, że musimy zupełnie zrezygnować z ćwiczeń, lecz zaplanować je na bardziej dogodną dla nas porę, tzn. na godziny poranne albo wieczorne. Wtedy temperatura na zewnątrz jest o wiele niższa, a tym samym korzystniejsza dla osób, które zamierzają podjąć się aktywności fizycznej. Jeśli z rana trudno jest ci podnieść się z łóżka albo dojeżdżasz do pracy, dlatego i tak wcześnie się budzisz, ćwicz wieczorem. Potem możesz już tylko iść pod prysznic i odpocząć, nie martwiąc się porannym zrywaniem. Jeśli mimo wszystko musisz trenować w przeciągu dnia, wybierz zacienione tereny, np. las.

Znajdujące się tutaj uwagi z www (http://www.sklep.sport-max.pl/pol_m_Twoj-cel_Suplementy-na-stawy-3122.html) to cenne źródło informacji – zapewne Cię zainteresuje, gdyż tyczy się kwestii przedstawionej w tym artykule.

Powietrze tutaj będzie zdecydowanie bardziej przyjemne, aniżeli w środku miasta. Po drugie za każdym razem wymagane są nawadniające płyny. Najlepiej sprawdza się woda, ale można kupić też izotoniki, czyli napoje dla sportowców, które odróżniają się błyskawiczną przyswajalnością elektrolitów i węglowodanów w nich zawartych. Istotna jest też odzież, która powinna być przewiewna oraz oddychająca. Pamiętajmy o głowie, jaką także trzeba zabezpieczyć przed słońcem, nakładając czapkę z daszkiem.

Jeśli myślisz, że ten tekst jest warty zainteresowania, to co stwierdzisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła (https://fajneobuwie.pl/kategoria-produktu/meskie/)?. Zwyczajnie kliknij tutaj i zobacz.

Gdy poczujesz mdłości, zawroty głowy lub dreszcze, to prawdopodobnie udar słoneczny. Powinieneś wybrać się do lekarza i pozwolić sobie odpocząć, by więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Warto jest trenować w towarzystwie drugiej osoby. Wtedy gdy będziemy czuć się gorzej bądź z innych przyczyn będzie nam konieczna pomoc, zawsze będzie dla nas wsparciem oraz nie zostaniemy sami w trudnej sytuacji.

czepki pływackie

Autor: Meredith Bell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zatem planujesz zmierzyć się z dyscypliną, którą jest triathlon, trening latem przy wykorzystaniu niniejszych rad już nie będzie dla ciebie żadnym problemem. Nie zapominaj o zaleceniach, a właściwie przygotujesz się do wyścigu i nie narazisz się na udar słoneczny czy odwodnienie, jakie byłoby niebezpieczne dla twojego organizmu.
Comments are closed.