Niełatwa sztuka nakładania perfum. Czy robisz to dobrze? Czemu nie?

Niełatwa sztuka nakładania perfum. Czy robisz to dobrze? Czemu nie?

Perfumy są uzupełnieniem całego stroju. Dzięki nim możemy czuć się niesamowicie powabnie. Każda z pań ma w swojej toaletce co najmniej jedną buteleczkę z ulubionym zapachem. Podstawowe pytanie brzmi jednak czy umiemy z nich dobrze korzystać? Nawet jeśli jesteśmy przekonani, że tak, może być zupełnie inaczej. Z jakiego powodu?

Perfumy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawowym błędem, jaki popełniamy jest za mocne spryskanie się perfumami. Często zapach ciągnie się za nami i powoduje nieprzyjemne skojarzenia wśród pozostałych. Zwłaszcza kiedy stosujemy niezwykle intensywnych orientalnych perfum, jak np. thierry mugler angel. Postarajmy się wyeliminować ten błąd. Jest on bardzo irytujący dla osób, jakie przebywają z nami w jednym pomieszczeniu przez dłuższy czas. Może doprowadzić do bólu głowy.

Skoro prezentowana problematyka Cię intryguje i chcesz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tu – to nieco inny punkt widzenia na taką sprawę.

Po drugie, perfumy trzeba nanosić na nagie ciało. Nie można ich używać na ubrania. Powód? Jeśli drugi raz zechcemy ubrać tę samą rzecz, wówczas będziemy musieli spryskać się tym samym zapachem. Pomieszanie dwóch innych nie jest najmądrzejszym pomysłem. Po trzecie, perfumy należy nanosić na wskazane miejsca, czyli nadgarstki, szyję, okolice uszu oraz między piersiami. Dzięki temu ich zapach stanie się bardziej trwały. Kolejną rzeczą, o jakiej należy pamiętać to nanoszenie perfum na natłuszczonej skórze. Najlepiej nanieść je na wykremowane ciało. Wówczas zapach będzie się utrzymywał o wiele bardziej długo.

Czy posiadasz wątpliwości odnośnie do opisywanej tematyki? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje (https://www.svr.sklep.pl/category/HYDRACID-258193) na prezentowane zagadnienie – z pewnością okażą się one niezwykle ciekawe.

Czego nie wiedzieliśmy o perfumowaniu a musimy? Mało kto wie, że perfumy powinno się nanosić na… zgięcia kolan. Tak charakterystyczny zapach jak thierry mugler angel na pewno będzie nam towarzyszył jeszcze dłużej niż zwykle. Teraz, gdy lato w pełni ze spokojem możemy wypróbować ten sposób. Nie będziecie rozczarowane. Perfumy można również używać do… włosów. Warunkiem jest jednak to, by umieszczać je na wilgotnych włosach. Najrozsądniej delikatnie spryskać głowę tuż po umyciu. Ukochany zapach szybciej się ulotni, kiedy będziemy pocierać nadgarstki. To bardzo częsty błąd.

Perfumy

Autor: Florian Lehmuth
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnią rzeczą, o której koniecznie trzeba pamiętać to absolutny zakaz stosowania dwóch innych nut zapachowych naraz. Efekt może być opłakany! Na pewno nie doda nam szyku i elegancji. Raczej spowoduje, że będziemy pachnieć za mocno, a w dodatku nie wiadomo czym. Jak rzecze stare polskie przysłowie: Za dużo grzybów w barszczu… Niezależnie od tego, jakie nuty zapachowe są naszymi ukochanymi pamiętajmy, że przesyt nie jest dobrze odbierany. Lepiej pachnieć subtelnie niż wulgarnie rozsiewać swój zapach na każdą stronę.

Comments are closed.