Wsparcie podczas odprawy celnej

Wsparcie podczas odprawy celnej

W obecnych czasach powinno być łatwiej, a tymczasem zdawać by się mogło, że niemal na każdym kroku pojawia się jakiś mur, dosłownie i w przenośni. Nie sposób nawet nadać spokojnie jakiejś paczki za granicę bez odprawy celnej, a skąd niby mamy o tym wszystkim wiedzieć? Otóż kiedy już musimy coś zrobić, zaczynamy sprawdzać, co i jak. Tak, więc wszyscy są zobowiązani do odprawa celna eksportowa. Wszyscy, czyli Ci, którzy chcą wyprowadzić towar krajowy poza wspólnotowy obszar celny.

lotnisko

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Z tym związana jest cała procedura celna, więc warto się zastanowić zanim zaczniemy robić raban, że wszyscy i wszystko jest przeciwko nam. Otóż możemy towar wywieźć, ale trzeba spełnić pewne warunki, pierwszym podstawowym jest kopia faktury handlowej, która musi zawierać pewne dane. Taki przykładowy pakiet koniecznych papierów można znaleźć w Internecie. Dzięki temu na spokojnie uda nam się przygotować do przewozu towarów do lub z państw, które nie są zaliczane do wspólnoty celnej. Naprawdę trzeba się tym wszystkim zainteresować z pewnym wyprzedzeniem, by potem nie było zbędnych kłopotów lub byśmy nie musieli płacić dużych kar, za braki w papierach. Oczywiście w służbie celnej też pracują ludzie, ale to odpowiedzialna praca, więc nikt nikomu nie wierzy na ładne oczy. Wszystko należy mieć opisane w dokumentach.

Wywożenie/przywożenie z jednej strefy celnej do drugiej

Sporo ludzi myśli, że można sobie przywieźć, co się chce i w jakich ilościach im się to podoba.

Jeśli interesuje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz ponadto inny równie zajmujący news kancelaria rzeczników patentowych.

Ale, gdy stajemy przed odprawą celną najczęściej okazuje się, że nie wszystko można, ot tak, sobie przewieźć. Bardzo często dopiero przy odprawie ludzie słyszą, że mają coś do oclenia. Oczywiście nie

odprawa celna

Autor: Alquiler de Coches
Źródło: http://www.flickr.com

każdy musi być alfą i omegą, ale każdy powinien dowiedzieć się czegokolwiek wyruszeniem w podróż.

Oczywiście, że czasem może dojść do różnych sytuacji, więc na podróż jakoś się zabezpieczamy, bierzemy dodatkowy sweter, by nie zmarznąć, bierzemy parę groszy do portfela, by kupić coś do jedzenia i ładujemy telefony i włączamy roaming, żeby móc się kontaktować ze światem. I tak całkiem niechcący w tym wszystkim bywa, że ucieka nam odprawa celna eksportowa, bo nie wzięliśmy pod uwagę, że z towarem, który wzięliśmy ze sobą będziemy się musieli do takiej odprawy skierować – eksport (zobacz również eksport towarów z polski) towarów – jak przejść odprawę. Ale nie musimy się przejmować, tam też pracują osoby, które wszystko nam wytłumaczą i na przyszłość odprawa celna nie będzie dla nas czymś dziwnym.
Comments are closed.