Rozrywka dla pasjonatów wody i łodzi

Rozrywka dla pasjonatów wody i łodzi

Polacy coraz częściej preferują aktywne typy spędzania wolnego czasu. Wędrówki po górach, kolarstwo i długie spacery to najpopularniejsze typy aktywnego spędzania czasu. Niesłusznie uważa się, że w okolicy zbiorników wodnych nie ma wielu form aktywnego spędzenia czasu. W ostatnim dziesięcioleciu coraz popularniejsze stają się sportowe dyscypliny wodne. Polska ma dobrze wytrenowaną reprezentację w niektórych sportach wodnych, nie każdy jednak ma świadomość, że w Polsce znajdują się jedne z najnowocześniejszych ośrodków sportowych tego typu w całej Europie.

Ciekawy forma spędzania czasu nad wodąPunktów oferujących takie sposoby spędzania czasu nie istnieje wprawdzie wiele, inne europejskie kraje mogą ich jednak pozazdrościć. Dyscyplinę tę uprawia się dwiema metodami: przy pomocy profesjonalnego wyciągu, bądź przy pomocy łodzi motorowej. Pamiętajmy jednak, że do kierowania łodzią potrzebujemy patentu sternika, tylko wtedy możemy swoim znajomym zapewnić frajdę. Fachowcy i znawcy motorówek i sportów motorowodnych polecają to rozwiązanie dla amatorów , gdyż jest to zaskakująco lepsze rozwiązanie, niż startowanie z wyciągu, który jest trudny i może być niebezpieczny. Oryginalną odmianą tego sportu jest wakeboarding. Różnica dzieląca te sporty jest taka, jak między jazdą na snowboardzie a ”zwykłym” narciarstwem – wakeboard to jazda na specjalnej desce. Ludzie uprawiający tę dyscyplinę często korzystają także ze specjalnego żagla, przypominającego budową spadochron.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej obozy na mazurach i przeczytaj tam następne zajmujące wątki. Nie czekaj!

kursant ciągnięty przez motorówkę

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju żagiel pozwala na wykonywanie bardzo zaawansowanych fugur, wymaga jednak silnego wiatru. Dlatego lepiej skorzystać z mocy motorówki.

Co jest wymagane
[Uprawianie takich dyscyplin wymaga nabycia profesjonalnego sprzętu oraz umiejętności. Warto skorzystać w tego typu przypadkach z pomocy specjalistów z takich firm jak Bombram – czytaj więcej: . Oprócz tego warto również zastanowić się nad kupnem swojej własnej łodzi, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uprawić sporty wodne w każdym miejscu i nie chcą być zależni od innych. Oczywiście tego typu sprzęt nie jest tani, jednak raz kupiony będzie służył swojemu właścicielowi na całe lata oraz będzie przykuwał uwagę plażowiczów. Nie zapomnijmy jednak, że najważniejsze są uprawnienia, więc zanim zdecydujecie się na zakup drogiej łodzi zrób sobie patent i sprawdź czy w ogóle Ci się to podoba. Jednak przed pierwszą wycieczką nad wodę w celach rekreacyjnych, warto też pamiętać o takich drobnych rzeczach, jak okulary przeciwsłoneczne czy wodoodporny balsam do opalania o wysokim filtrze.
Comments are closed.