Gdy twój ciągnik widłowy będzie znajdował się w opałach w drodze, nie wahaj się dzwonić po firmę holującą

Gdy twój ciągnik widłowy będzie znajdował się w opałach w drodze, nie wahaj się dzwonić po firmę holującą

Prowadzenie ciągnika siodłowego wymaga od kierowcy bardzo dużych umiejętności i odpowiedzialności, gdyż sterowanie samochodu z tak ciężką naczepą nie zalicza się do czynności prostych. Częstokrotnie przemierzają oni wielokilometrowe trasy, podczas których narażeni są na liczne niewygody oraz niebezpieczeństwa.

Na drogach przytrafiają się nieprzewidywalne sytuacje

Ciężarówka, tir, transport

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

W czasie jazdy kierowca jest narażony na zaskakujące okoliczności, które mogą skutkować niepożądaną przerwą w podróży.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to obowiązkowo sprawdź również ten odnośnik – ta propozycja też okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

W wypadku tirów usterki są naprawdę kłopotliwe, ponieważ tak duży pojazd może bez trudu zastawić trasę przejazdową i nie wszędzie ma się możliwość zatrzymać się wraz z calutką naczepą. Przez to bardzo ważne staje się, by przed wyruszeniem w trasę, bardzo skrupulatnie skontrolować kondycję pojazdu, jak też skontrolować wszelkie nieprawidłowości, które wzbudzają niepokój kierowcy. Regularne przeglądy tirów pozwalają ograniczyć ryzyko przykrych przerw w podróży.

Jeśli zdarzy się usterka

Oczywiście awaria pojazdu może zdarzyć się także w wypadku tira regularnie serwisowanego, a wtenczas stanie się przed koniecznością wykonanie jak najszybszej naprawy i powrotu na trasę.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących treści na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną nowinę – kliknij hamownia 4×4 w podany link i delektuj się lekturą.

Na wypadek takiej usterki należy zawczasu dowiedzieć się, gdzie działa pomoc drogowa , która zajmie się holowaniem tak dużego wozu albo dokona stosowanych napraw na miejscu. W pogotowiu należy trzymać przygotowane namiary, potrzebne informacje można również otrzymać w sieci, na stacjach paliw albo u pozostałych kierowców.

Czasem warsztat bywa niepotrzebny

ciężarówka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Awarie w samochodzie potrafią mieć różnorakie podłoże oraz stopień zaawansowania. Może się zdarzyć, że holowanie pojazdu do mechanika nie będzie konieczne gdyż naprawa naczep lub ciągnika może odbyć się bezpośrednio na trasie. To spora gospodarność czasu i zachodu dla kierowcy, zwłaszcza jeśli musi on czuwać nad przewożonym ładunkiem. Naturalnie tyczy to przede wszystkim niegroźnych awarii, mimo wszystko rozmawiając z pomocą drogową, należy zyskać pewność, że pełnią oni też usługi na miejscu awarii i mają przy sobie odpowiednie narzędzia.

Comments are closed.