Zakup nowego mieszkania czyli na co zwracać uwagę przy wybieraniu lokalu mieszkalnego od dewelopera

Zakup nowego mieszkania czyli na co zwracać uwagę przy wybieraniu lokalu mieszkalnego od dewelopera

Przepiękne budynki, uśmiechnięci lokatorzy i mnóstwo przyrody wokół bloku – tym najczęściej zachęcają deweloperzy w swoich reklamówkach. W reklamie wszystko wygląda rewelacyjnie, niestety czasami okazuje się, że rzeczywistość może być całkowicie inna. Przy bloku przebiega ruchliwa ulica, drzewa stają się nagle karłowatymi krzaczkami, a po sąsiedzku postawiono hipermarket z ogromnym parkingiem.

kupno mieszkania

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety cały czas konsumenci nabierają się na piękne, kolorowe ulotki, a w praktyce planując kupno nowego mieszkania (obejrzyj mieszkania wykończone pod klucz) należy bardzo szczegółowo wszystko sprawdzić, aby później nie było żadnego rozczarowania. Przy obecnej sytuacji na rynku, z bardzo trudno dostępnymi kredytami deweloperzy robią wszystko, aby zachęcić nowych kupujących. Lokali na rynku pierwotnym jest coraz więcej, bez przerwy w ofertach pojawiają się nowe apartamenty Pogorzelica w różnych dzielnicach, więc wybór jest naprawdę spory. Jeśli więc ktoś planuje kupić nowe lokum, to powinien przeznaczyć trochę energii na wybranie, i wtedy będzie sporo szans że będzie z zakupu zadowolony.

Szukanie mieszkania należy zacząć od określenia swych finansowych możliwości i oczekiwań co do wielkości.

Jest właśnie następna strona, która ma istotne dane na omawiany temat, zatem nie zwlekaj tylko przeczytaj ją szczegółowo.

Już wówczas niektóre lokalizacje mogą zostać wyeliminowane, gdyż lokale będą tam po prostu za drogie. Wiedząc już czego i w jakich cenach się szuka, można zacząć przeglądanie propozycji poszczególnych deweloperów. Marka, jaką rekomendujemy to

budowa mieszkań

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Po wybraniu kilku najbardziej odpowiednich propozycji powinien przyjść czas na dokładniejsze sprawdzanie wszystkiego. A powinno się wszystko dokładnie sprawdzić, bo wszelkie zaniedbania mogą się skończyć w najlepszym przypadku dużą ilością stresu, a w najgorszym straceniem zainwestowanych środków. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić doświadczenie dewelopera, tu przydatna będzie lista inwestycji, które wcześniej realizował (przekonaj się: tutaj). Warto także dowiedzieć się, jak wygląda prawny status działki, a dodatkowo jakie inwestycje mogą być planowane w najbliższym otoczeniu. Z istotnych rzeczy będzie jeszcze przeglądnięcie finansowania i zabezpieczeń, i jeżeli wszystko będzie w porządku, to można podpisać umowę przedwstępną.
Comments are closed.