Niebanalne precjoza

Niebanalne precjoza

„Młody mężczyzna musi mieć pojęcie o 3 rzeczach: winie, biżuterii i kwiatach” – tą maksymę usłyszałem gdy byłem młodzikiem poszukującym swojej drugiej połówki. Coś w tym jest, gdyż znajomość owych dziedzin o wiele ułatwia kontakty pomiędzy ludźmi, a wiadomo że by znaleźć kogoś na całe życie należy wyjść do ludzi. Inaczej po prostu się nie da. Dobrze wychowany mężczyzna powinien od czasu do czasu ofiarować swej sympatii kwiatki.

Autor: paper_by_design
Wiedza o biżuterii przyda się już w momencie w którym serce zabije nam silniej i będziemy w 100% pewni że to ta wyjątkowa. Dobrać pierścionek do preferencji oblubienicy wcale nie jest prostym zadaniem. Mimo pozorów wyłącznym półproduktem jubilerskim nie jest Diament.

W sklepie jubilerskim możemy się zaopatrzyć w ozdoby stworzone z różnych kamieni. Sprawę komplikuje jeszcze fakt, że często poszczególnym kamieniom przypisane są specyficzne właściwości. Trudno stwierdzić czy tak jest istotnie, jednakże niektóre kobiety zwracają uwagę na takowe detale.

Jako przykład opiszę Ametyst. Ten kamień jest przede wszystkim zalecany osobom zapracowanym, bowiem ponoć ma własności relaksacyjne. W przeszłości wierzono, że chroni przed alkoholizmem. Osoby interesujące się mistycyzmem sądzą, że ametyst oczyszcza ze złej energii pomieszczenia w których mieszkamy lub pracujemy. Trudno zweryfikować takie tezy, bowiem są one niemożliwe do sprawdzenia, jednak jeżeli komukolwiek drobiazg z jakiegokolwiek kamienia szlachetnego pomaga, to dlaczego nie. A jeśli ufność w naszyjnik z Ametystem ma zagwarantować nam harmonie i spokój to nie ma po co zmagać się z zakorzenionymi od starożytności teoriami.

Oczywiście nie jedynie narzeczeni kupują ozdoby. Często szukamy po prostu upominku dla bliskiej nam osoby z powodu rocznicy albo dlatego że mamy na to ochotę. Ponieważ Ametysty (sprawdź to koniecznie) to jedne z bardzo cenionych kamieni szlachetnych pośród jubilerów, stanowią one ważny asortyment w ofercie firm kategoryzowanych w książkach telefonicznych jako hurtownia jubilerska online. Biżuteria z kamieni szlachetnych aktualnie to nie jedynie domena pań. Również mężczyźni gustują w tego rodzaju dodatkach (spinki do mankietów, przypinki do garniturów, a nawet naszyjniki.)
Comments are closed.