Chcesz nauczyć się gry w w tenisa? Przeczytaj wskazówki, w jaki sposób wybrać właściwą rakietę

Chcesz nauczyć się gry w w tenisa? Przeczytaj wskazówki, w jaki sposób wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest zbawieniem tak samo dla ciała, jak i dla ducha. Niewątpliwie wpływa na naszą figurę, ale również dzięki uwalnianym w czasie wysiłku endorfinom sprawia, iż chce nam się żyć, jesteśmy radośni i z chęcią podejmujemy codzienne wyzwania. Warto jest uprawiać każdą dyscyplinę, a jedną z wyjątkowo często wybieranych jest tenis. Angażuje wszystkie mięśnie, pozwala się zmęczyć i wiąże się z niemałą satysfakcją, szczególnie jeżeli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się dobra rakieta. W jaki sposób wybrać idealną rakietę dla siebie?

gra w tenisa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, potrzebny będzie specjalistyczny sklep tenisowy. Nie inwestujmy w niemarkowe rakiety, jakie rozlecą się po pierwszym meczu, a my tylko bezcelowo zmarnujemy pieniądze. Lepiej jest od razu zdecydować się na pewną markę, aby cieszyć się trwałością oraz dobrym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością liczą się również określone parametry rakiety, w tym jej ciężar. Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem muszą wybierać lekkie S-ki bądź nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, przerzucać się na następne o wadze M czy L. Ponadto elementem mającym wpływ jest wielkość rączki. Właściwy uchwyt gracza to taki, w jakim między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie bez problemu zmieścić się palec wskazujący od drugiej dłoni (to około 1 cm). Większość graczy wybiera rozmiar 3 albo 4, jednak osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Oprócz tego każdy tenisista kupujący rakietę powinien zwrócić uwagę na wielkość główki, od której zależy czy wygodnie będzie nam trafiać w piłkę.

Czyżbyś czuł chęć, by dostać dużo newsów na ten interesujący temat? Szukasz szczegółów? Więc kliknij i sprawdź (https://www.pitbike.pl/kategoria/14-kaski) – kolejne wpisy oczekują na Ciebie.

Młodsi albo osoby początkujące muszą wybierać większą główkę, dzięki temu łatwiej będzie im przebić piłkę na drugą stronę kortu. Później będzie czas na bardziej profesjonalne rakiety, gdy już nabierzemy trochę umiejętności i gra będzie nabierać coraz więcej kolorytu.

Więcej artykułów: .

Jeśli nie jesteśmy pewni czy prawidłowo wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o wsparcie sprzedawcę, który jest zatrudniony w sklepie. Powinien mieć należytą wiedzę i udzielić nam wartościowych porad, jak również wybrać model, jaki umożliwi nam bezproblemową grę. Później zostaje nam już jedynie wyszukać partnera i możemy grać w tenisa. Nie zniechęcajmy się trudnymi początkami, jakie każdemu mogą się przytrafić – z czasem będzie już tylko lepiej.

Comments are closed.