Jak dobrać rakietę do tenisa do swoich potrzeb?

Jak dobrać rakietę do tenisa do swoich potrzeb?

Tenis jest sportem na chwilę obecną coraz popularniejszym. Jeszcze jakiś czas temu w kraju panowało zwykle zdanie, że jest to dziedzina jedynie dla zamożnych ludzi, czyli w pewien sposób elitarna. To zjawisko powoli się odwraca i obecnie coraz więcej ludzi młodych i starszych próbuje swoich sił na w tenisie. Tenis z pewnością jest dyscypliną wymagającą dużej siły, a do tego poprawiającą koncentrację i kondycję.

tenis

Autor: Steven Pisano
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też niektórzy ludzie podejmują decyzję o nauce gry w tenisa w celu wypracowania idealnej sylwetki. Tenis zalicza się bowiem do takich sportów, przy których zawodnik się bardzo męczy i dzięki temu spala wiele kalorii. Nauka tej dyscypliny najczęściej nie trwa długo i nie jest kłopotliwa, rzecz jasna bardzo dużo zależy jednak od formy zawodnika. Dla zawodników, którzy grają od długiego czasu i są w tym bardziej zaawansowani, coraz większą wagę ma sprzęt wykorzystywany do meczów. U niektórych już na samym początku rodzą się pytania, w pierwszej kolejności o dobór właściwej rakiety tenisowej.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę

Rakieta tenisowa jest przyrządem, którego dopasowanie wymaga przemyślenia wielu kwestii.

Czy ten wątek Cię zaintrygował? Wejdź także na pomocne teksty (http://www.sklep.sport-max.pl/ser-pol-253-BIOTECH-Iso-Whey-Zero.html) zawierające równie ważne informacje, które na pewno kompletnie Cię wciągną.

Oczywiście dla wielu ludzi najważniejszą kwestią ograniczającą będzie stan finansowy (zobacz rakiety do tenisa od Na szczęście rakiety do tenisa mają znaczną rozpiętość cenową i zwłaszcza amatorzy nie muszą od razu decydować się na te najdroższe. Także za niższą cenę można

tenis

Autor: adidas
Źródło: adidas

dobrać profesjonalną rakietę. Jej parametry uzależnia się przede wszystkim od częstotliwości grania. Logiczne jest, że dla osoby grającej bardzo okazjonalnie właściwym wyborem będzie rakieta tańsza. Poza tym ważna jest również płeć sportowca i wiek, odmienne są bowiem rakiety dla najmłodszych, a inne dla dorosłych.

Dla doświadczonych zawodników

Miłośnicy tenisa, którzy grają już od wielu lat, zazwyczaj sami wiedzą jaki sprzęt kupować do swoich możliwości. Oprócz tego sportowcy zawodowi najczęściej mają swoje wybrane modele, do których są przyzwyczajeni. Trzeba dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i renomowanych firm najczęściej mają też odpowiednio wysokie ceny. Niektóre z nich sięgają nawet pułapu kilku tysięcy złotych – link do artykułu na

Comments are closed.