Zadośćuczynienie na jakie można oczekiwać od linii lotniczych w przypadku trudnych do przewidzenia wydarzeń

Zadośćuczynienie na jakie można oczekiwać od linii lotniczych w przypadku trudnych do przewidzenia wydarzeń

Osoba, która zamawia bilet na samolot będzie bardzo dokładnie poinformowana czego może oczekiwać od wybranego przez siebie przedstawiciela linii lotniczych. Regulamin przelotu samolotem wskazuje bowiem w każdym szczególe prawa i zobowiązania zarówno przewoźników lotniczych, jak i osób podróżujących.

lot samolotem

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to, bukując bilet wszystko będzie dokładnie określone. Przepisy tego typu ustalają dużo kwestii, jak i też to, co będzie kiedy dany pasażer nie uda się w podróż zabukowanym kursem. Jeśli jest tak z jego winy to w tanich liniach lotniczych zazwyczaj nie może oczekiwać na zwrócenie kosztów, natomiast u regularnych przewoźników sprawa ta uzależniona będzie od faktu, co się stało plus w jakim czasie przed zaplanowanym wylotem było odnotowane odmówienie biletu. O tych sprawach jest obowiązek wiedzieć, a bez wątpienia poczujemy się pewniej. Inną natomiast kwestią jest taka, która odwołuje się do faktu, że lot byłby odwołany z przyczyny leżącej po stronie przewoźnika.
W takim przypadku słusznie dowiadywać się, jakie mamy jako pasażerowie prawa do zwrotu pieniędzy. Zwrot pieniędzy na które można liczyć od linii lotniczych w razie niespodziewanych zdarzeń wyznacza, że faktycznie albowiem wymagany jest dla nas zwrot kosztów. A w tym przypadku nie będzie mieć mocy urzędowej to, czy chodzi o przelot tanimi liniami lotniczymi albo z regularnym przewoźnikiem. W inny sposób wygląda to, jeśli przelot będzie opóźniony, ponieważ wówczas przewoźnik zobowiązany jest zabezpieczyć tak samo posiłki, jak i nocleg – hotele z basenem w zakopanem wyczekującym na przelot osobom. Jeżeli zaś przez opóźnienie wylotu zmienią się ich dalsze zamierzenia, w takiej sytuacji również przewoźnik odpowiedzialny jest na przykład za pokrycie kosztów biletów lotniczych na kolejne wybrane przez pasażerów przeloty. Tymczasem w sytuacji jeżeli chodzi o odwołany lot sprawa staje się bardziej oczywista (ekstra źródła).

Lotnisko

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, przewoźnik musi zwrócić całą cenę za bilet. Nierzadko też, zależnie od tego, w jakiej mierze będą zawieszone plany, albo to urlopowe, bądź służbowe wszystkich posiadających bilet na konkretny lot, mają możliwość oni starać się o wyższe odszkodowanie i jak doświadczenie wskazuje – zazwyczaj je dostają. Wszystko uzależnione będzie od słuszności ich postulatów co do przedłożenia tego typu pisma. O tym warto także mieć wiedzę bukując bilet.
Comments are closed.