Perfekcyjne protezy kończyn górnych i dolnych jak prawdziwe

Perfekcyjne protezy kończyn górnych i dolnych jak prawdziwe

Protezy w starym stylu kojarzone były niegdyś z nieudolną i niewygodną kopią utraconej kończyny. Na dzień dzisiejszy, dzięki postępowi medycyny, protetyka wykonała wielki krok naprzód.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj stosowane najlepsze protezy kończyn górnych i dolnych są tworzone z niezwykłą starannością, są pokryte tworzywem mającym imitować skórę człowieka, a ponadto potrafią się zginać dokładnie tak, jak prawdziwa ręka lub noga. Każda z protez jest produkowana na konkretne zamówienie klienta i jest dopasowana do jego indywidualnych potrzeb. Żeby sztuczna ręka czy noga prezentowała się jeszcze bardziej wiarygodnie, dopasowuje się nawet odcień materiału wierzchniego, który pasuje do pigmentu skóry klienta.

Wygoda jest najważniejsza

Materiały z jakich wykonane są sztuczne kończyny są, z uwagi na swoją solidność, stosowane są podczas lotów w kosmos. Z użyciem tytanu, włókien węglowych czy aluminium lotniczego można wyprodukować komfortowe protezy kończyn dolnych. To niezwykle ważne cechy, które powinna posiadać sztuczna kończyna, aby pozwolić na komfortowe działanie.

Poza tym w miejscu połączenia z ciałem, sztuczna kończyna jest wypełniona indywidualnie dopasowanym odlewem silikonowym, tak żeby mocowanie było wygodne, a skóra była w stanie oddychać. (Zobacz też piaskowanie zębów) Dzięki rozwiązaniom technologicznym amortyzującym wstrząsy i silne odbicia, używając współczesnych protez dopuszczalnie jest również uprawianie części dyscyplin sportowych. Innego rodzaju protezy na .

Przyszłość protetyki

W celu ulepszania obecnych na rynku technologii, dokładnie bada się specyfikę materiałów i ich przydatność w przemyśle protetycznym. Już dziś produkuje się bardziej innowacyjne sztuczne kończyny, sterowane w pewnym stopniu za pomocą nerwów konkretnej kończyny Profesjonaliści w dziedzinie protetyki zapowiadają jednak, że już niedługo sztuczne kończyny będzie można bardzo dokładnie sterować myślami, a prawdopodobnym stanie się także przywrócenie zmysłu dotyku. Tego rodzaju kończyna ma również bardzo dokładnie przypominać żywą. Polecamy protetyka (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) we wrocławiu.

Bioniczne sztuczne kończyny, bo o nich mowa, są obecnie niezwykle drogie. Prawdopodobne jednak, że ewolucja technologii pozwoli ograniczyć w przyszłości cenę produkcji, a na taką protezę będzie mógł sobie pozwolić każdy potrzebujący. Więcej na

Comments are closed.