Produkty FMCG i ich transport

Produkty FMCG i ich transport

Na rozpoczęcie wpisu warto od razu powiedzieć, czym są dobra rodzaju FMCG. Są to towary, które najczęściej prędko się rozchodzą i nie kosztują za wiele. Najbardziej oczywistym przykładem są rozmaite wytwory kulinarne. Można dojść do wniosku, że takie auta nie są towarem niezbędnym, nabywanym niezależnie od sytuacji gospodarczej. A wyroby jedzeniowe zawsze będą miały chętnych – człowiek musi spożywać pokarmy, by funkcjonować.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Produkty typu Fast Moving Consumer Goods najczęściej charakteryzują się też tym, że szybko się psują. Dotyczy to najbardziej wyrobów piekarskich, które po około dwóch dniach od wytworzenia nie są dobre do jedzenia – chyba, że ktoś jest dumnym posiadaczem stalowego uzębienia. Z tej przyczyny kluczowym aspektem w sprzedaży Fast Moving Consumer Goods jest efektywna spedycja. Wszystkie szybko psujące się dobra powinny być transportowane szybko i w odpowiednich warunkach.

Wybierz sprawdzone naczepy: Grupa DBK: naczepy.

Samolot

Źródło: http://sxc.hu/

Najbardziej wymagającą odmianą przewożenia Fast Moving Consumer Goods są usługi transportowe z użyciem chłodziarek. Towary jedzeniowe, takie jak na przykład mięso, muszą oczywiście dotrzeć do konsumenta w świeżym stanie. Zjedzenie nadgniłego kotleta może fatalnie odbić się na organizmie jedzącego i dlatego też społeczeństwa w cywilizowanych krajach są chronione przez ciężkie normy, które muszą być wypełniane przez chłodnicze usługi transportowe: Grupa DBK- dealer Daf (w serwisie).

Na zamknięcie wpisu fajna ciekawostka.

Zaintrygował Cię przedstawiany tu wpis? Jeśli tak, warto zobaczyć tu (http://sol-drogowa.pl/) pozostałe wartościowe artykuły, ponieważ one również są godne uwagi.

Bez wątpienia każdy z was któregoś dnia zastanawiał się nad tym, czemu dwie wielkie religie monoteistyczne mają tak surowe zakazy jedzenia wieprzowiny. Otóż te religie narodziły się w takich rejonie naszego globu, gdzie temperatury cały rok są dość wysokie. Gdy jest gorąco, mięso prędko ulega zepsuciu. A spożywanie nieświeżej świniny jest wyjątkowo katastrofalne dla zdrowia spożywającego. Brak takich obostrzeń w chrześcijaństwie jest wynikiem tego, że religia ta rozwijała się przede wszystkim na obszarze kontynentu europejskiego.

Comments are closed.