Czar iberyjskich riwier – polecamy wybrzeże

Czar iberyjskich riwier – polecamy wybrzeże

O ile do tej pory nie wymyśliłeś celu letniej podróży, być może wartą uwagi możliwością byłoby załapanie się na tani last minute do Hiszpanii. To idealne państwo do pojechania w wakacje, ponieważ oferuje ciepłą pogodę, błękitne morze i wiele wspaniałych atrakcji dla przyjezdnych.

Wakacje w Hiszpanii

W Hiszpanii dziś dominuje okropny kryzys finansowy, z tego powodu ceny pensjonatów w tym roku mogą spaść, co warto sprawdzić już dziś. Może to więc najwyższy okres, by objechać Hiszpanię? Bardzo dobrym wyborem są wakacje w Costa del Sol. Tak zwie się przepiękny odcinek wybrzeża w płd części kraju. Rejon ten to Andaluzja, kraina w której osiedlili się miejscowi Cyganie. Jeśli pojechać na wakacje (eccotravel.eu/wietnam/) w Costa del Sol, koniecznie powinieneś spróbować tamtejszej kuchni – dzieła kulinarne Cyganów Andaluzyjskich są wspaniałe. Obligatoryjnym punktem urlopu musi stać się również występ lokalnego zespołu muzycznego.

Wakacje (www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-blanca/) w Costa del Sol to pewność oryginalnych doświadczeń dla wielbicieli muzyki. Obok znajduje się Gibraltar, skalisty wycinek ziemi, który jest częścią Anglii. To kluczowy punkt na mapie Europy – dzięki obecności wojsk na Gibraltarze w trakcie 2 Wojny Światowej Anglicy mogli kontrolować rejon europejskiego morza wewnętrznego. W tym maleńkim skrawku ziemi znajduje się rezerwat, w którym żyją na wolności różne rodzaje małp.

Następnym celem podroży mogą być wakacje w Costa Brava. Riwiera leży w Katalonii, rejonie Hiszpanii, który od dawna próbuje uzyskać niezależność. To cudowne miejsca dla tych, którzy cenią sobie malownicze krajobrazy. Warto tam odwiedzić uroczą Barcelonę, a zwłaszcza Sagrada Familia, dzieło nieżyjącego już budowniczego Gaudiego. Można też pójść na mecz FC Barcelony.

Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem tego klubu sportowego, proponujemy wycieczkę do stolicy Hiszpanii, skąd pochodzi najlepsza drużyna w kraju i jedna z najlepszych na globie. Przy dobrym szczęściu może udać ci się dostać na trening Realu Madryt. Autograf dany przez genialnego Cristiano Ronaldo to marzenie wielu wielbicieli piłki nożnej.
Comments are closed.