Przymioty lecznicze bursztynu: na reumatyzm, astmę, nadciśnienie, migreny

Przymioty lecznicze bursztynu: na reumatyzm, astmę, nadciśnienie, migreny

Czy jantar faktycznie ma właściwości uzdrawiające? Naturalna medycyna dawno doceniła zdrowotne własności kamienia mienionego kiedyś złotem Północy.

bransoletki z bursztynu

Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA
Zaleca zatem nalewkę bursztynową, noszenie bransoletki z bursztynu bądź używanie kosmetyków z niego wytworzonych. Bursztyn wspiera leczenie reumatyzmu oraz astmy, obniży ciśnienie i przyspiesza gojenie ran.

rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Miano bursztyn wywodzi się z niemieckiego. Boernstein to gorejący kamień. Słowianie zwali go jantarem. Od wieków fascynował tym, iż palony emitował intensywną woń, łatwo się kruszył, był ciepły w dotyku i, jak żaden kamień, można było go naelektryzować. W dawnej medycynie przepisywano, by sproszkowany bursztyn kłaść pod pościel, bo leczył bezsenność. Mieszanki z niego przyśpieszały podobno gojenie ran a także uspokajały nerwy. Według Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn to jeden z lepszych panaceów na niedomagania gośćcowe jak też astmatyczne.

Spodobał Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę (https://prozoo.pl/sklep/psy/trenerki-dla-psa/) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Bursztyn nadal stanowi enigmę dla badaczy, acz wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Pomimo mnogich badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona szczegółowo polega. Eksperci od medycyny naturalnej uważają np., że każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. W skutek stresu albo choroby pojawia się w nim nadwyżka dodatnich ładunków.

Tymczasem nasze ciało prawidłowo funkcjonuje, kiedy między ładunkami ujemnymi oraz dodatnimi zachodzi równowaga. To właśnie dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne, możemy ją uzyskać. Korzystnie na nasze zdrowie oddziaływa jednakże bursztyn nieszlifowany.
Comments are closed.