Ty pójdziesz górą…

Ty pójdziesz górą…

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Góry w odróżnieniu od innych miejsc w naszym kraju gwarantują ciekawe atrakcje dla turystów w sezonie letnim i zimowym. Zimową porą są to oczywiście narty i możliwość spędzenia Świąt Bożego Narodzenia lub sylwestra. Kuligi z pochodniami czy ogniska z góralską kapelą to emocjonujące przeżycia dla turystów. Wiosna, mimo topniejących śniegów, to z kolei dogodny czas na szklarska poręba wielkanoc w gronie rodziny, którą można spędzić, podziwiając wciąż żywe tradycje regionu. Latem góry to idealne miejsce na masową turystykę trekkingową, rajdy i zdobywanie szczytów, ale również na atrakcje, które oferują kurorty.

Duża liczba basenów, spa i aquaparków, przejażdżki konno lub bryczkami, jazda rowerem, spływy kajakowe lub tratwą – to tylko niektóre atrakcje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Prawdziwi znawcy i miłośnicy gór z powodu zbyt dużych tłumów turystów świadomie jada w góry jesienią – to wtedy można liczyć na mniej tłumów na trasach, ostre górskie powietrze, ciszę i spokój oraz możliwość oglądania górskiej jesieni, która maluje tysiącami barw drzewa na zboczach, co daje niezapomniany widok.

Karkonosze

Autor: hr.icio
Źródło: flickr.com

Górskie uzdrowiska żyją z turystyki, oferują więc strony internetowe, na których łatwo wyszukamy dogodną dla nas lokalizację oraz typ kwatery: mogą to być hotele lub spa, pensjonaty lub pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, campingi albo pola namiotowe. Wystarczy wpisać w gogle frazy: noclegi w bukowinie tatrzańskiej, jeśli zamierzamy zatrzymać się w pobliżu Zakopanego, a zarazem uniknąć tłumów, lub Polanica Zdrój noclegi, gdy preferujemy wypoczynek w Sudetach. Serwis Google doradzi nam, jaką trasę dojazdu wybrać i jakie ciekawe miejsca znajdują się nieopodal interesującej nas miejscowości.

Jeśli opublikowana w tym artykule wykładnia Cię przekonuje, to poznaj dodatkowo pozostałe wypowiedzi na nasz temat (http://skalnik.pl/buty/buty-meskie/buty-meskie-wysokie), który był podniesiony w tym poście.

Pamiętajmy, że jeśli planujemy wyjechać na urlop w góry w szczycie sezonu, musimy zarezerwować noclegi dużo wcześniej, częstokroć noclegi w atrakcyjnych miejscach w czasie weekendu majowego, świąt czy urlopu w sierpniu należy zabukować nawet pół roku wcześniej.

Comments are closed.