W jaki sposób wybrać kolczyki, aby po jednym nałożeniu nie znalazły się na dnie szuflady?

W jaki sposób wybrać kolczyki, aby po jednym nałożeniu nie znalazły się na dnie szuflady?

Dzisiaj na rynku mamy do kupienia różne kolczyki. Mogłyby być ze srebra, ze złota oraz z kamieniami naturalnymi. Mogą być ponadto drewniane lub plastikowe. Tu jednak producent kolczyków w jednej parze może zastosować i drewno i plastik oraz ponadto kamienie.

Kolczyki srebrne, nie zawsze mają odcień srebrny. Tego typu kolczyki mogłyby być jasne albo oksydowane. Oksydacja srebra polega na dodawaniu do srebra szczególnego płynu, jaki powoduje, że srebro staje się ciemniejsze, czarne lub błękitne. Kolczyki z czystego srebra byłyby miękkie, dlatego też do srebra dodaje się domieszki cyny czy też niklu. Jeżeli ciekawią Cię kolczyki biżuteria jaką posiada w sprzedaży Twój znajomy jubiler, z pewnością posiada takie, które Ci się będą podobać. Zazwyczaj spotykana próba srebra to 925 i to właśnie o takiej próbie są spotykane zazwyczaj towary jubilerskie.
papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Złote kolczyki nie musiałyby mieć jedynie koloru żółtego.

Czy zamieszczony tu post wydaje Ci się interesujący? Masz ochotę poznać sporo informacji na ten temat? Więc idź tu garnitury noor i czytaj następny opis.

Mogłyby być także różowe, bordowe czy też jasno żółte. Konkretny odcień złotego kruszcu zależny jest od proporcji oraz rodzaju domieszek. Złoto białe otrzymujemy po pokryciu złota w kolorze żółtym powłoką rodu. Jeżeli dodamy do złota cynk i miedź, otrzymamy złoto różowe albo czerwone. Z czystego złota wykonane kolczyki okazałyby się zbyt miękkie i nietrwałe. Z tego powodu do złotego kruszcu dodaje się domieszki innych metali, żeby otrzymać surowiec trwalszy oraz żeby można z niego było wykonywać solidne dekoracje. Towary o większej wadze niż jeden gram, znakują w Polsce Urzędy probiercze. Jeśli będziesz nabywać złote kolczyki w Anglii albo USA, wtedy jakość ich będzie oznaczona w karatach. U nas najbardziej popularne są towary złote o próbie 14 karatów. Są wyjątkowo trwałe, eleganckie i można je nabyć w atrakcyjnej cenie.

Może się wydarzyć tak, że po jednym nałożeniu kolczyki wylądują w szufladzie. Przed wyborem kolczyków musimy zastanowić się nad ich odcieniem i kształtem. Musimy pamiętać, że muszą pasować do koloru włosów, karnacji oraz aktualnej stylizacji.
Comments are closed.