O czym warto pamiętać idąc na wędrówkę w góry i jakie przedmioty należy ze sobą posiadać?

O czym warto pamiętać idąc na wędrówkę w góry i jakie przedmioty należy ze sobą posiadać?

Jest pewne śliczne miasto w Polsce, które jest położone w województwie dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W pobliżu moglibyśmy chodzić po Karkonoszach i górach Izerskich.

Pomimo małej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość duży obszar.
Miasto, o jakim piszemy to Szklarska Poręba. W naszym kraju mało jest obszarów, które tak bardzo sprzyjają rekreacji. Jest w tamtym miejscu cisza, widoki zmieniające się wspólnie z porą roku lub dnia, szum czyściutkich krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko niezwykle kojąco wpływa na naszą naturę. Miasto to jest jednym z największych skupisk zimowych sportów w krajowych Sudetach. W Jakuszycach śnieżny puch trzyma się do późnej wiosny. Biegowe szlaki zaspokoją tak zawodowych biegaczy jak i amatorów. Rowerem także można pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej odwiedzających na wycieczkę w góry oprócz szczotki do zębów, zabierają również górski rower. Są tu drogi rowerowe o różnej trudności. Są wzbudzające przerażenie strome zjazdy oraz łagodne trasy stworzone dla rodzin z dzieciakami.
samochód

Autor: Geoff Livingston
Źródło: http://www.flickr.com
Wędrując po górach warto pamiętać o posmarowaniu cery kremem do opalania. Poczas wędrówki po górach nawet nie poczujemy jak bardzo słońce przygrzewa i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest bardzo zmienna. Dlatego też, choć świeci piękne słońce, po chwili może nadejść deszcz i burza. Zatem należałoby na bieżąco sprawdzać pogodę oraz w razie czego zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, odpowiednie obuwie oraz pokrowiec na plecak.

Tutaj jest jeszcze inna strona prezentująca tę sprawę. Przeczytaj także podobny świeży wpis (http://www.norbitbooking.pl/noclegi/gliwice) na ten temat. On również jest godny uwagi.

Ważne jest także, żeby ciężar plecaka przenieść na biodra i odciążyć kręgosłup.

Jeśli planujemy długo chodzić po górach z dużym plecakiem, należałoby wziąć ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki chodzeniu z kijkami odciążymy plecy i kolana. Ułatwią one nam spacerowanie po kamienistych szklakach i dopomogą utrzymać równowagę.
Comments are closed.