Odpoczynek w nadmorskich miasteczkach

Odpoczynek w nadmorskich miasteczkach

Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/
Morze Bałtyckie odwiedzane jest przez wielu turystów, nie tylko z Polski. Na polskich plażach nierzadko oprócz polskiego słyszy się język niemiecki. Polskie plaże, choć nie zawsze są czyste i zadbane, zachęcają turystów wspaniałymi widokami, a w największym stopniu miękkim piaskiem. Zagraniczne plaże są bowiem często kamieniste. Nad Bałtykiem znajduje się bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Duża liczba mieszkańców żyje i utrzymuje się jedynie z pieniędzy, które zarabiają na działalności turystycznej, udostępniając pokoje czy apartamenty turystom. Część mieszkańców udostępnia kwatery swoich prywatnych domów nawet na okres całego roku. Większa część przyjezdnych jednak preferuje przyjazd w czasie letnich wakacji, gdy są wysokie temperatury i można kąpać się w Bałtyku. Do najbardziej popularnych i często odwiedzanych nadmorskich kurortów należą Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hupla

Jest to miejscowość, znajdująca się na wyspie Wolin. Należy bez wątpienia do najczęściej odwiedzanych morskich kurortów w Polsce. Poza charakterystycznymi dla polskiego wybrzeża piaszczystymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, jak również kilka innych ciekawych obiektów. Znajduje się tam także długie molo, służące równocześnie za przystań dla statków. Położenie miejscowości samo w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin rokrocznie w lecie organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, będący bardzo ciekawym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, ale również będące dobrą rozrywką. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są niezwykle liczne, a ich ceny różne. Generalnie Międzyzdroje są jednym z najdroższych kurortów w Polsce.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak chętnie wybieranym kurortem nad Bałtykiem jak Międzyzdroje. Jest jednak o wiele bardziej rozległa. Znaleźć tam można atrakcje takie jak latarnia morska, która jestotwarta dla zwiedzających, jak również port. Niedaleko plaży jest wiele ośrodków wczasowych oraz pól biwakowych. Możliwości wypoczynku jest ogromnie dużo. Samo miasto też warte jest zwiedzenia.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to sprawdź informacje (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,24.html), które też są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast niezwykle bogata oferta na temat wynajmu domków campingowych oraz letniskowych po różnych cenach.

Comments are closed.