Organizując sylwestrową eskapadę

Organizując sylwestrową eskapadę

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku obchodzona co rok od początku XX wieku w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, aranżowania hucznych zabaw i wydawania nieprzyzwoitych kwot na spektakularne pokazy fajerwerków oraz hektolitry wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem”. Coraz bardziej modne stają się również sylwestrowe wyjazdy w towarzystwie rodziny lub przyjaciół, łączące w sobie uprawianie zimowych sportów i spędzenie sylwestrowej nocy na przyjęciu zorganizowanym w malowniczej, niecodziennej scenerii. Często również sposobem spędzenia tego wyjątkowego okresu jest wyjazd do któregoś spośród dużych polskich miast na koncerty organizowane rokrocznie na ich rynkach. Cudownie jest wyrwać się na jakiś czas od normalności, zabawić i rozerwać, jednak na początku należy wszystko zaplanować, a to duże wyzwanie.

miejsca, które dobrze by było wziąć pod uwagę
Żeby Sylwester 2013 był wyjątkowy, musimy dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Możemy iść po najmniejszej linii oporu i wybrać pełne turystów Zakopane, jednak istnieje przecież dużo innych miejscowości, które dobrze by było odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych zakątków kraju jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest porównywalny do Alpejskiego- ze względu na odpowiednie ciśnienie atmosferyczne organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych krwinek, co w rezultacie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co warte uwagi obecność śniegu na tamtejszych stokach jest niemal 100%-owa. Kolejna górska miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i ulokowany tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Ponadto dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być też Bieszczady, które, chociaż nieczęsto wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim.

Frapuje Cię kwestia poruszana w tym wpisie? Zobacz oprócz tego także inne pokrewne materiały – po prostu wejdź tutaj (https://tortytorty.pl/22-saracino-masa-cukrowa-).

Dla tych, którzy za nartami nie przepadają, wyjątkową opcją jest sylwester na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz mikroskopijnych wiosek i niedużych miast. Największe z nich to Białystok. Również województwo mazowieckie proponuje wspaniałą rozrywkę na Sylwestra. Fani muzyki mają możliwość wybrać się między innymi na Warszawski rynek, gdzie każdego roku organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich oraz zagranicznych muzyków.

Gdzie nocować
Do wyboru są oczywiście hotele oraz pensjonaty.

Jeżeli masz ochotę przeczytać większą ilość wiadomości na opisywany temat, kliknij tutaj, to rzeczywiście świetne omówienie (https://www.artykulyreligijne.pl/banery-na-wielki-post) tego zagadnienia.

Nierzadko umiejscowione są one zaraz przy stokach, co istotnie umila pobyt. Dość dobrym i niezbyt kosztownym rozwiązaniem jest też skorzystanie z pokojów gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, jest zależne od nas samych oraz od dostępnych środków finansowych.

Gdzie szukać propozycji???
Najwięcej ofert odnajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli albo na portalach z propozycjami dużej ilości hoteli oraz pensjonatów (przykładowo – link) umieszczane są nie tylko cenniki i dostępne pokoje, ale też specjalne oferty na Sylwestra, takie jak na przykład czasowe obniżki cenowe lub propozycje balów organizowanych przez pensjonat. By znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas regionu trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka czy też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności trzeba jedynie wybrać odpowiadającą nam propozycję i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.

Comments are closed.