Ekwipunek górski

Ekwipunek górski

Da się nietrudno wskazać, jaki sprzęt jest najbardziej istotny dla turystów, którzy odbywają wycieczki po górskich szlakach. Są to oczywiście wygodne buty. Na pewno macie w lokum takie buty, które z radością zakładacie na nogi. W sytuacji wypraw górskich nie chodzi tylko o doznania – takie buty muszą być także stabilne i efektywnie osłaniać nogi przed uszkodzeniami.

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/

W mediach od czasu do czasu przewijają się relacje ludzi z TOPRu, którzy mówią o turystach zabierających klapki na wyprawy na przykład na Mnicha bądź Orlą Perć. Taki nieodpowiedzialny wybór obuwia może skończyć się kalectwem, gdyż w górach niezbędne są przyczepność oraz właściwa stabilizacja stopy. Z tych przyczyn przed wycieczką musisz udać się do jakiegoś sklepu z akcesoriami górskimi i zakupić profesjonalne obuwie.

Spodobały Ci się treści zawarte w tym tekście? Zatem czytaj raport (https://stojo.pl/biggie/), który jest na następnej witrynie. W nim wyczytasz więcej detali.

Miej na uwadze, że przed kupieniem jakiegoś egzemplarza powinieneś skrupulatnie przetestować na sobie buty. Po zakupie powinno się kilka dni w nich pospacerować, żeby odrobinę rozchodzić. Nigdy nie wolno wychodzić na szlak w nowo kupionych i niewypróbowanych butach!

Na koniec artykułu napiszmy jeszcze, jakiej firmy obuwie górskie warto nabyć. Dobrym nabytkiem, dzięki któremu wygodnie pokonasz wiele kilometrów dróg, są buty The North Face znanego przedsiębiorstwa z USA, które istnieje już ponad 40 lat. W katalogach tej marki można znaleźć wiele porządnych modeli obuwia do wędrówek, a także rozmaite ubrania (polecamy summit series) turystyczne.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Buty The North Face i inne produkty tego producenta kupicie w klasycznych i sieciowych sklepach w całym kraju. Pamiętajcie, że za porządne buty górskie warto wydać trochę pieniędzy – w tej branży tanie są wyłącznie podróbki renomowanych producentów. Buty od nieuczciwych firm najprawdopodobniej szybko się rozwalą i mogą spowodować bolące otarcia stop, dlatego warto wybrać sprawdzone i renomowane buty The North Face.

Comments are closed.