Garderoba na chłodne dni

Garderoba na chłodne dni

Każda pora roku ma swoje prawa również w aspekcie strojów. Nierzadko bywa tak, że lato kończy się znienacka, a upalne dni zastępuje zimno. Wraz ze spadkiem długości dnia spada temperatura, a opadów jest coraz więcej. Z tego powodu często zdarza się, że tego typu nagły „atak” jesieni generuje podwyższoną konieczność zakupu nowej odzieży. Dotyczy to nie tylko ludzi starających się podążać za trendami.

buty

Autor: Sjoerd Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczy na jesień są grubsze, a także najczęściej utrzymane w odmiennych kolorach niż te często widywane w lecie. Kolorowe, na przykład jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są strojami o kolorach bardziej stonowanych (). Widać na przykład tendencję do częstego noszenia ubrań w kolorach najczęściej przywodzących na myśl jesień, czyli brązie, ciemnej żółci i szarościach. Zima to z kolei czas ubrań z ciepłych tkanin, ocieplanych kurtek i różnorodnych dodatków.

Elegancja na jesieńW każdym momencie roku bywają sytuacje wymagające odświętnego ubrania. W przypadku zimniejszych miesięcy rzecz jasna powinny to być rzeczy cieplejsze. Przykładowo eleganckie czarne czółenka (kliknij na:

na obcasie są dobre wyłącznie na pogodne jesienne dni, w okresie zimowym zazwyczaj dozwolona jest zamiana obuwia tego typu na czarne botki lub kozaki. Istotne, by buty te nie były ekstrawaganckie i spełniały najważniejsze warunki elegancji. Jesienne stroje na odświętną okazję powinno się uzupełniać odpowiednimi okryciami wierzchnimi. Na eleganckie okazje w przypadku obu płci musi być to płaszcz, gdyż kurtka uchodzi za niezbyt elegancki dodatek. Ma to szczególne znaczenie dla mężczyzn, od których sytuacja wymaga wystąpienia w garniturze.

Na sportowo
Także miłośnicy rzeczy sportowych mogą znaleźć coś dla siebie na jesień i zimę. Takie rzeczy bywają nierzadko cieplejsze i bardziej komfortowe od innych. Przykładem będą sportowe lub górskie kurtki, które są ocieplane polarem i posiadają specjalny system izolacji cieplnej (). Takie ubrania wybierane są przykładowo przez narciarzy i snowboardzistów. Rozmaite marki kojarzące się ze sportowym obuwiem także oferują pary na zimniejsze dni. Przykładowo buty zimowe Adidas są dość bogato reprezentowane i obejmują między innymi modele ocieplane.
Comments are closed.