Gdzie nabyć pudełka

Gdzie nabyć pudełka

Zaczynając własną firmę trzeba się zetknąć z problemem logistyki. Jasne, ważny jest biznesplan, ale towar trzeba dowieźć. Na co patrzeć, by koszty opakowania były niskie?

pudełko

Pamiętajmy że cena musi mieć dużą wagę, ale nie rozstrzygające. Gdy wybierzemy pakowanie naszych wyrobów w tanie pudełka, wtedy występuje duża szansa że przedmiot zostanie naruszony w czasie transportu.

Poza tym zwróćmy uwagę, że tak naprawdę pierwsze zetknięcie z naszym towarem ma miejsce przy wręczaniu pudełka. Ludzie bardzo szybko robią sobie opinię po pierwszym zetknięciu przez to dobrze dobrane opakowanie to sposobność na to, by stworzyć pozytywne wrażenie. Wyobraźmy sobie, że np. jubiler sprzedaje swój towar i pakuje go w zwykły szary karton. Gdy dokładnie ten sam towar zostałby włożony w ładne opakowanie z logo, wtedy spostrzeżenia kupującego można by opisać jako o wiele bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Gdy już poruszyliśmy kwestię opakowań, to gdzie należy szukać pudełek, gdy np. chcemy kupić opakowania na pizze? Zasada najistotniejsza – najlepiej składać duże zamówienia. Prawa ekonomii są oczywiste. Gdy decydujemy się na nabycie kilku sztuk to ich cena będzie wyższa. Jeśli jednak zamawiamy od razu kilka tysięcy, to cena za jedną sztukę będzie niższa. Dlatego najlepiej zamawiać rzadziej, ale od razu kupować większą ilość.

Jak odszukać producenta opakowań? Jest znaczna szansa, że w naszym regionie działa producent – najlepiej sprawdzić w lokalnym spisie firm. Przeważnie wielkość i rodzaj zamówień jak choćby wielkość opakowań można dogadać indywidualnie z producentem, toteż dobrym pomysłem jest wybranie się do siedziby producenta i ustalenie wszystkiego na miejscu.

pudła

Drugim wartym sprawdzenia źródłem jest oczywiście internet. Łatwo można tam znaleźć adresy hurtowni ale i dystrybutorów. Drugim krokiem jest złożenie zapytania. Należy napisać co w zasadzie potrzebujemy, jakiego rodzaju opakowania, czy to powinny być opakowania do cateringu czy innego rodzaju. Poza tym najlepiej zadeklarować, jaką ilość chcemy kupować na miesiąc. Dzięki temu otrzymamy bardziej precyzyjną ofertę i lepiej poznamy ceny opakowań.

Na początku współpracy należy zwracać uwagę na jakość i podejście producenta. Jeśli spełni on nasze oczekiwania, wtedy warto taką współpracę kontynuować. Gdy będziemy zwiększać zamówienia, jest spora szansa, że z czasem łatwiej przyjdzie nam negocjowanie cen. Cel jest tu prosty – dążymy do jak najkorzystniejszej ceny za pojedyncze opakowanie. Będzie to dość trudne na początku, ale z upływem czasu – gdy nasza firma urośnie, powinno to nam się udać. Przecież sumarycznie pudełka stanowią istotną część produkcji. Liczy się oczywiście sam towar, ale kwestii opakowania nie ma sensu bagatelizować. http://grupapartner.plGdy

Comments are closed.