Gdzie wybrać się na wakacje?

Gdzie wybrać się na wakacje?

Coraz częściej wybiera się na wypoczynek mniej popularne miejsca w Polsce. Znudziły się już oblegane turystyczne miejsca, pełne tandetnych rozrywek, tak samo kiczowatych upominków i co najważniejsze, wypełnionych turystami. Dokąd więc pojechać, żeby podziwiać piękno Polski w pełnej odsłonie?

Podkarpacie – perła turystykiW całym kraju pełno jest małych, malowniczych miejsc o których mało kto do tej pory wie. Takie zakątki umożliwiają pełnie odpoczynku w odludnym miejscu, a co najbardziej istotne w przystępnej cenie. Podkarpacie jest prawdziwą kopalnią tego rodzaju miejsc. Jedną z najpiękniejszych miejscowości na Podkarpaciu jest Iwonicz-Zdrój. Jest to miasteczko uzdrowiskowe, słynne przede wszystkim ze źródeł leczniczych i sanatoriów. Dobrze jednak pamiętać, że ta miejscowość jest położona w niezwykle korzystnym dla turysty miejscu – sporo atrakcji jest nie dalej, niż godzinę spaceru z centrum miasta. Będąc w pobliżu dobrze jest odwiedzić warzelnię soli, zabytkowy kościół czy piękne, drewniane ośrodki wypoczynkowe. Warto też wybrać się na spacer na Górę Żabią, by z wysokości podziwiać piękno tego miejsca.

Na Śląsku również jest pięknie

mapa

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.

Śląsk wywołuje skojarzenia z kopalniami węgla, brudnym powietrzem i zrujnowanymi budowlami. Nie brzmi to ciekawie dla kogoś szukającego ładnego miejsca do spędzenia urlopu, ale i tam można znaleźć urocze, niewielkie miejscowości. Dobrym| tego obrazem może być Ustroń.

Opracowaliśmy artykuł o pokrewnej tematyce. Znajduje się on na następnej stronie. Wejdź zatem w ten link i dowiedz się szczegółów (http://propertyapart.com/) z tym powiązanych.

Jest to miejscowość położona nad rzeką Wisłą, w południowej części Śląska, z dala od różnych zanieczyszczeń. Miejscowość ta również jest kojarzona jako uzdrowiskowa, chociaż nie znajduje się tam żadne ujęcie źródeł leczniczych. (Noclegi Zielona Góra) W Ustroniu znajduje się sporo atrakcji jak muzeum ustrońskie czy stary browar. Zwiedzający lubujący się w pieszych wędrówkach znajdą tutaj bardzo dużo rozrywki – liczne szlaki spacerowe są urozmaicone przez parki linowe czy Leśny Park Niespodzianek. Szukając noclegu w Ustroniu dobrze jest wykorzystać wyszukiwarkę internetową, wyszukując na przykład hasło „Ustroń noclegi”. W taki sposób można zaoszczędzić dużo środków finansowych i wybrać ośrodek znajdujący się w dogodnym miejscu.

Comments are closed.