Dbaj o kondycję cały rok

Dbaj o kondycję cały rok

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Jeżeli sporo ćwiczymy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i jak jemy. Bardzo ważne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele ludzkim, stąd powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu są proteiny, wykorzystywane do rozbudowywania mięśni, tworzenia odporności i jeszcze innych procesów.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany artykuł, spójrz na treść zamieszczone tutaj, znajdziesz tam inne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Na koniec zostały tłuszcze także konieczne na przykład do przyswajania niektórych witamin a także prawidłowego działania mózgu. Każdy z tych składników jest nam konieczny, dlatego każda dieta eliminująca albo znacznie ograniczająca któryś z nich z założenia nie będzie zdrowa.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Jeżeli planujemy zbudować mięśnie, przypuszczalnie chcielibyśmy wyniki ujrzeć właściwie natychmiast. W tej sytuacji należy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Powinno się jednakże używać ich z umiarem, absolutnie nie przekraczać zalecanej dawki, a najlepiej robić to pod kontrolą lekarza. (Reklama: dobre ćwiczenia na schudnięcie). Pamiętajmy, żeby przed rozpoczęciem brania wszelkich odżywek i środków wspomagających zrobić najprostsze badania krwi i moczu. Jeśli wszystkie będą w normie możemy udać się po zakupy.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. Sprzedaje się ją pod różnymi nazwami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest podstawowym przekaźnikiem energii w mięśniach i wspiera ich działanie. Możemy zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: trening aerobowy dla mężczyzn).

Jeśli znalezienie uzupełniających danych na prezentowany temat jest dla Ciebie niesamowicie istotne, to aby je uzyskać prześledź witrynę (http://boxkitchen.pl/dieta-pudelkowa-myslowice/), na której je niewątpliwie zobaczysz.

Odżywki takiego rodzaju są stosunkowo prosto dostępne a ich największą zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera także tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Uważajmy jednak ze używaniem. Różnego typu choroby związane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają stosowanie tego rodzaju środków. Powinniśmy uważać także na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron. Umożliwia szybszy rozwój tkanki mięśniowej, lecz należy uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedaży również, ale są ludzie, którzy stosują je zupełnie bez jakiegokolwiek myślenia. Napychają się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zwykle schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować mądrze. Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co jakiś czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.

Źródło:

Comments are closed.