Ręcznie robiona biżuteria

Ręcznie robiona biżuteria

Mamy cudowne lato, chodzimy w zwiewnych, lekkich sukienkach i sandałkach. Słoneczny klimat wszędzie dokoła. Idealnym dodatkiem do lekkich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona.

Zwykle ma bardziej zabawny charakter, jest bardziej kolorowa i przede wszystkim – każdy element jest niepowtarzalny. To głównie odróżnia tego rodzaju ozdoby od tych, które można nabyć w markowych sieciowych butikach z biżuterią. Wielu paniom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z byle jakim sznurkiem zawiązanym wkoło byle jakiego kamienia. Błąd! Wystarczy tylko porozglądać się w sklepach proponujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, żeby przekonać się, że ręcznie robiona biżuteria jest nadzwyczaj ładna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej

Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wykonywana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, wielu innych metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i przykładowo akrylowych – które są tak samo ładne, lecz jednak kosztują mniej – więcej informacji. Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria taka nie należy do tanich.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link kartridże do makijażu permanentnego, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niesamowicie zaciekawią.

Wykonanie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to wiele godzin bardzo dokładnej pracy. Na początku projekt, zaplanowanie kolorów, rozmiaru, kształtu, dalej wybór materiałów i w końcu sama praca nad stworzeniem tego elementu.

Jeżeli chcemy zakupić dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Istotne jest by były dobrze wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a z pewnością nie kupujemy kolczyków po to, by zalegały w pudełku. Zwróćmy też uwagę na spojenia elementów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegokolwiek problemu oferuje też naprawę. Dobrze jest dowiedzieć się czy naprawy są w cenie. W razie kiedy wypadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli kłopotów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do idealnego stanu.

biżuteria

Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co bardzo ważne – niepowtarzalna – Artyści tworzący tego typu ozdoby najczęściej robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą w niewielkim stopniu się od siebie różnić, co tylko dodaje im specyficznego uroku. Gdy zdecydujemy się na zakupienie ręcznie robionej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie solidnie i dokładnie wykonana – na pewno będziemy cieszyć się nią przez wiele lat. Biżuteria http://www.olenkaphu.pl/

Comments are closed.