Urlopowe szlagiery

Urlopowe szlagiery

Jeżeli trzeba by było napisać listę najchętniej obieranych przez mieszkańców naszego kraju kierunków wakacyjnych, Egipt, Grecja i Turcja miałyby czołowe miejsca.

Wakacje w Costa Del Sol

Źródło: iiimillenium.pl

Właściwie każde porządne biuro turystyczne posiada jakieś oferty wyjazdów w te państwa w lato 2013 (polecamy). Prosto jest odpowiedzieć na pytanie, czemu akurat te kierunki mają tak sporą popularność. Spróbujmy znaleźć największe zalety obecnych potęg turystycznych.

Ludzie, którzy nie zamierzają przepuszczać majątku na spędzenie miłych wakacji, chętnie wybierają last minute do Egiptu.

Pragniemy oddać w Twoje ręce następny nasz wpis – myślimy, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przejrzeć, najedź na łącze tu… (https://karpackiepokoje.pl/) i voila.

Ten pustynny kraj jest znany z ogromnej liczby zabytków, które każdy gość musi zwiedzić. Najbardziej popularnym miejscem są oczywiście Piramidy w Gizie, lecz my polecamy turystom obejrzenie tych miejsc, które nie są tak banalne. Mądrze jest odwiedzić różnorakie muzea historii oraz zejść z doświadczonym przewodnikiem do piwnic zabytków, które nie są tak mocno zadeptywane przez ludzi z całego globu. (Wycieczki po Egipcie) Jeżeli decydujecie się na last minute do Egiptu tylko po to, by leżeć na plaży, to państwo oferuje wam mnóstwo znakomitych plaż nad cieplutkim morzem.

Kobieta, plaża

Autor: Apis Natural Cosmetics
Źródło: Apis Natural Cosmetics

Wycieczki do Grecji, mimo trwającego tam krachu ekonomicznego, są ciąglemocno popularne. Nie ma się co dziwić, przecież w tym państwie można zwiedzić wiele reliktów po dawnej kulturze cywilizacji tego regionu. Punktem obowiązkowym są rzecz jasna Ateny, malownicza położona stolica państwa. (Wycieczki do Turcji) Należy zobaczyć też miejsca słynnych potyczek, a zwłaszcza Termopile. Morze w okolicy wysp greckich jest przepiękne, mądrze jest się udać na niezapomniany rejs stateczkiem.

Wakacje w Turcji to może być niebanalne doświadczenie. W tym państwie również można ujrzeć wiele pozostałości z czasu rozkwitu kultury helleńskiej, gdyż Grecy budowali osady na wybrzeżu obszaru. Najciekawszą atrakcją dla przyjezdnych z całego globu są szczątki Troi, czyli miasta, którego splądrowanie zostało opiewane w przesławnej Iliadzie. Należy bezwzględnie zwiedzić też stolicę Turcji, która nęci turystów wielością atrakcji.

Comments are closed.