Uzdrowiska w Polsce. Co radzą fachowcy

Uzdrowiska w Polsce. Co radzą fachowcy

W obrębie Polski jest dużo miast o charakterze uzdrowiskowym. Ten status wynika z różnorodnych czynników. Najczęściej pojawiającym się jest występowanie na określonym obszarze wód leczniczych. W takich miejscach tworzą się centra, w których wykonywane są zabiegi z zastosowaniem wód.

pokój na wynajem

Autor: Jennie
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowości tego typu zwykle słynne są jedynie ze swojego uzdrowiskowego charakteru i jedynie z tego czerpią korzyści finansowe. W miejscowościach tego typu bowiem bardzo rozwinięta jest turystyka, dzięki której prężnie funkcjonują hotele, pensjonaty, a także indywidualne gospodarstwa agroturystyczne. Nierzadko przyjeżdża również duża liczba gości z zagranicy, zwłaszcza osób starszych które odbywają wyjazdy sanatoryjne. Są na terenie kraju miejscowości, których nazwa kojarzona jest nieodmiennie ze źródłem wód leczniczych. Przykładem jest między innymi Polanica-Zdrój (dobrze sprawdzić w której wydobywa się wodę obecnie bardzo popularną i chętnie kupowaną.

Usługi i zabiegi

Miejsce na wyjazd leczniczy wybiera się przede wszystkim biorąc pod uwagę chorobę, na jaką się cierpi. Część uzdrowisk specjalizuje się typowo w terapii konkretnych chorób ze względu przykładowo na właściwości występujących tam surowców. W miejscowościach, gdzie występują wody termalne chętnie wykorzystywanym rodzajem zabiegu są kąpiele, które wywierają dobry wpływ na dużo różnych organów. Chętnie wykorzystywane są także inhalacje, nierzadko wykonywane z użyciem wód i soli leczniczych. Wykonuje się również różnorodne okłady i masaże. W razie występowania wód zmineralizowanych częścią kuracji bywa picie wody.

Baza noclegowa

W uzdrowiskach najczęściej jest bogata baza noclegowa. Przeważają różnego rodzaju hotele i pensjonaty. Należy pamiętać jednak, że Zazwyczaj uzdrowiska są niezbyt dużymi miejscowościami, gdzie nie znajdzie się pięciogwiazdkowych hoteli. Oferta jest jednak bez wątpienia bogata. Często także dostępne są miejsca w gospodarstwach agroturystycznych zlokalizowanych w pięknych miejscach. Przykładowo noclegi w Jeleniej Górze (jak na ), której dzielnica jest popularnym uzdrowiskiem, są bardzo zróżnicowane ze względu na cenę i standard. W tym konkretnie miejscu korzystna jest również bliskość gór, dzięki której możliwe jest podziwianie atrakcyjnych widoków.

Comments are closed.