Jak wybrać kamery dla sportowców?

Jak wybrać kamery dla sportowców?

Wakacje na desce – zimą i latem – każdy może zapamiętać na filmie. Nowe możliwości są różnorodne, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można zdobyć naprawdę profesjonalny sprzęt. Decydując się na kamerę, zazwyczaj należy oznaczyć jej przeznaczenie. Jeśli uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, powinniśmy jej poszukać w konkretnych modelach.

Naturalnie cena jest zwykle istotną barierą, ale w tej sytuacji także trzeba określić, jak profesjonalny sprzęt kupujemy.

Kliknij ten link oraz przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów (http://www.motoargo.pl/pol_m_Czesci-Silnikowe-do-Motocykli-Skuterow_Korki-wlewu-oleju-268.html) – one także poszerzą Twoją wiedzę na podnoszony tutaj problem.

Kamera do robienia specyficznego portfolio narciarskich osiągnięć ma być oczywiście lepsza niż ta, służąca tylko utrwaleniu wypadów w góry. Istotne jest to, gdzie mamy w planach publikować filmiki. Do internetu bez problemu wystarczają kamery SD, ale zwykle HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, z reguły możemy wybierać odporne na wodę modele. Wiadomo, że należy je dobrać do typu sportu. Inną kamerę kupią surferzy, a inną rowerzyści. Kamera ma mocowanie (lina nierdzewna – sprawdzony sposób) do kasku, w górach bez wątpienia musi być wytrzymała.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Właśnie typ mocowania ma tu spore znaczenie, bo kamery dla narciarzy z kolei możemy przypinać do gogli. Do samochodowych szaleństw świetnym rozwiązaniem okaże się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskorolkę możemy wybrać już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, możemy kupić też szerokokątne – specjalnie do szerokich ujęć. Oferta jest rzeczywiście duża (więcej tu: ).

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak stworzone dla amatorów, dlatego też są skierowane do fanów silnych wrażeń i nietypowych sportów. Trudno ukryć, że ich twórcy skupiają na tym, że fajne nagrania to te, pełne dynamiki i szybkich ujęć. Wtedy też nie zauważamy pomyłek i wielu wad, bo chodzi jedynie o emocje. Warto też kupować kamery z opcjami zapisywania trasy, przy pomocy GPS-a, który może być wbudowany w kamerę. Wybór zależy od ograniczeń cenowych, ponieważ są takie sprzęty naprawdę skierowane są tylko do hobbystów.
Comments are closed.