Transport osób do Unii Europejskiej

Transport osób do Unii Europejskiej

Transport osób to bardzo rozbudowana i skomplikowana dziedzina przemysłu transportowego. Największym wyzwaniem stojącym przed firmą transportową jest przewóz niewielkiej grupy osób na wielkie odległości. Jest to usługa szczególnie popularna w gronie obywateli Polski zatrudnionych za granicą. Każda osoba, która chce skorzystać z takiej usługi wyjeżdża z innego miejsca i chce dojechać w inną częśc kraju. Skoordynowanie takiej trasy sprawia więc wielką trudność firmom transportowym. Jednak dzięki zastosowaniu raczej niewielkich aut osobowych, może być to interes finansowo opłacalny.

Często uczęszczane trasy

jazda na stopa

Autor: Danwithnoname
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej oblegane są trasy obejmujące dystans do kilkuset kilometrów. Będą to więc w wielu przpadkach przewozy z Polski do Niemiec . Od czasu otwarcia zachodniej granicy, coraz więcej osób wyjeżdża do pracy w Niemczech, nawet na krótki czas. Mimo niezbyt korzystnej polityki podatkowej, tego rodzaju wyjazd jest dla młodych ludzi ciągle atrakcyjniejszy niż wakacyjny zarobek na terenie Polski. Transport na tym dystansie odbywa się zwykle w komfortowych pojazdach przewożących do 8 pasażerów, zazwyczaj w nocy. Jest to bardziej komfortowa alternatywa dla kolei, które nie docierają w każde miejsce. W cenę przewozu na takiej trasie jest wliczony także przewóz (zobacz ofertę na pasy mocujące w ofercie eogniwa) bagażu – szczegóły .

Dobry rynek dla przewoźników
Przewóz na dłuższy dystans sprawia więcej kłopotów natury logistycznej, przewoźników obsługujących przewozy na większe odległości jest więc stosunkowo mniej. Chętnych na tego rodzaju usługi jest bardzo dużo. Do najczęściej wybieranych krajów na wakacyjny wyjazd do pracy zaliczają się między innymi Francja, Holandia, Belgia. Busy na tak długiej trasie są najlepszą metodą przewozu. Połączenia kolejowe na takiej odległości są bowiem bardzo rzadkie, transport (Przewóz osób Kraków) lotniczy jest z kolei dużo bardziej kosztowny i łączy ze sobą tylko duże miasta. Dotarcie do niewielkiej miejscowości leżącej we wschodniej części państwa może być więc bardziej czasochłonne, niż przejazd autem osobowym. Żeby ułatwić pracę firmom przewozowym, zlecenia na tego rodzaju transport trzeba składać z właściwym, najczęściej tygodniowym wyprzedzeniem.
Comments are closed.