Bardzo popularne przez ludzi atrakcje w pięknej Barcelonie

Bardzo popularne przez ludzi atrakcje w pięknej Barcelonie

Miasto niezwykłe, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
Odnajdziemy tam zakątki, w których można się absolutnie zakochać spędzając niezapomniane godziny.

Zabytki Barcelony to nie tylko sławne miejsca. To także niezwykłe, schludne, szerokie, piaszczyste plaże,

barcelona

Autor: Athena Lao
Źródło: http://www.flickr.com

biegnące kilometrami deptaki i co najważniejsze: ludzie. To dzięki nim przemierzając ulicę Paseo de Gracia nasza twarz nie jest pozbawiona uśmiechu. Ulica ta, to jedna z bardziej spektakularnych ulic Barcelony. Mieszczą się przy niej dwa najbardziej cieszące się popularnością budynki zaprojektowane przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom przekazany Gaudiemu do przeróbki.

Jeśli czytany tekst totalnie Cię pochłonął, to zobacz odmienny oryginalny tekst, który też ma podobne informacje na omawiany temat.

Mistrz zechciał oddać cześć tego co mu w duszy i sercu grało i zamienił nudną kamienicę w magiczną mieszankę kształtów, światła i feerii barw. Niedaleko stąd zobaczymy dom pod nazwą Casa Mila, który miał być odpowiedzią Gaudiego na brak spektakularnego budownictwa w mieście. Niestety przez popadnięcie w konflikt z inwestorem finał budowy nigdy nie miał miejsca, jednak nie przeszkadza to, by budowała została okrzyknięta najpiękniejszym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej majestatyczną z jego wizji. To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad stu lat jest nieukończona. Jeden rzut oka na świątynię wystarczy, żeby stwierdzić iż jest to przedsięwzięcie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,serpentyna wąskich hiszpańskich uliczek, z tysiącami kawiarni – polub nasz profil -> muzyka do kawiarni – i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na wypicie aromatycznej kawy. Barcelona i Rzym to dla wielu z nas jedne z bardziej urokliwych miast w Europie. Co więcej, także nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w okolicy Palazzo Ambasciata di Spagna, mieściła się dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi. Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań zwiedzających i mieszkańców.
Comments are closed.