Może ferie w stadninie koni?

Może ferie w stadninie koni?

To fantastycznie, że ferie w Polsce są podzielone na kilka terminów, bo w sumie pewne stadniny koni, zwłaszcza umiejscowione gdzieś w górach, jeszcze bardziej pękałyby w szwach. Należy mieć na uwadze, iż ciągle wśród dzieci oraz młodzieży wzrasta miłość do koni. To bardzo dobrze, bo tak naprawdę nie sposób napisać o wadach jeździectwa. Bo takowe tak naprawdę nie istnieją!

Zapewne niektórzy mogą napisać o tym, że wszelkiego rodzaju wypadki związane z jazdą są raczej powszechne. W zasadzie wypadki się zdarzają, ale z całą pewnością nie są za częste. Człowiek jest istotą, która tak jakby musi zaakceptować, iż życie jest pełne również takich niemiłych niespodzianek. Nie powinno się z góry zakładać najgorszego scenariusza, przecież wypadki zdarzają się dosłownie wszędzie. Kto rezygnuje z jeżdżeniem rowerem wyłącznie z tej przyczyny, że co jakiś czas ktoś zrobi sobie małą krzywdę? I spokojna głowa, nawet jeśli będzie źle, to przecież nie mówimy o czymś wielce poważnym. A więc aspekt dotyczący bezpieczeństwa jest już pewnie jasny.

Stadnina zimą

Autor: Kaarina Dillabough
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieciaki coraz częściej nie posiadają żadnego hobby. Bo czy oglądanie telewizji czy gierki mogą być zainteresowaniami? Raczej nie. Czyja jest to tak naprawdę wina? Oczywiście rodziców! Zatem jeśli jakiś rodzic uskarża się na własne dziecko właśnie dlatego, że zbyt wiele swojego czasu marnuje na komputer i telewizję, to w sumie powinien spojrzeć na lusterko. To właśnie w nim znajdzie głównego winowajcę takiego stanu rzeczy! Pewnie to trochę brzydko zabrzmiało, ale nie warto dyskutować z prawdą. W takim razie niech choćby ferie (ciekawe ferie nad morzem) zimowe będą udane. Kto wie, być może pociecha pokocha jeździectwo, siodło i całą resztę?

Niemalże pewne jest to, że nasze dziecko w czasie nauki jeździectwa nie będzie za bardzo się nudzić. Neutralny stosunek – to najgorszy scenariusz. Hej, w końcu ferie w siodle najczęściej są praktycznie przygodą życia (polecane stadniny koni na stronie). Zatem niejako obowiązkiem każdego rodzica jest to by przynajmniej zastanowić się czy takowa forma spędzania ferii jest czymś ciekawym. Warto zapoznać swoje dziecko z ofertami wybijających się stadnin, zobaczy się jak zareaguje. I tak takie ferie nie będą nudniejsze, niż ferie w domu. Dziecko powinno poznawać świat!
Comments are closed.