Turystyka piesza to super aktywność dla każdego

Turystyka piesza to super aktywność dla każdego

Słowo hiking w j. Ang. – oznacza dalekie piesze wędrówki – cieszy się w Polsce coraz większą renomą. Nie powinno się go jednak jednoznacznie identyfikować z pokonywaniem niesłychanie wymagających szklaków górskich.

Hiking można praktykować wszędzie i w każdych warunkach pofałdowania terenu. Ci, którzy uwielbiają tereny górskie, prawdopodobnie wybiorą to otoczenie na swoją wycieczkę, pozostali mogą pojechać nad morze bądź malownicze jezioro otoczone pięknym krajobrazem.

Nordic walking, park, spacer

Autor: Złoty Potok
Źródło: Złoty Potok

Wszyscy amatorzy długich przechadzek i rajdów wędrownych z pewnością niecierpliwie czekają na nadejście wiosny. Zanim przyjdzie, warto zrobić mały przegląd lub remanent. Należałoby sprawdzić np. w jakiej kondycji, po minionym sezonie, jest odzież (zobacz buty trekkingowe salomon) turystyczna i niezbędne akcesoria.

Choć szlaki turystyczne powinny być odpowiednio oznaczone, bywają tereny na których łatwo jest się zgubić, np. w gęstym lesie. Wówczas doskonale zdadzą egzamin kompasy. Przy zanikającym zasięgu GPS jest całkiem bezużyteczny.

Wypróbowane akcesoria turystyczne oraz odpowiednią odzież, przed zaplanowanymi wycieczkami, można nabyć nie ruszając się z domu. Wystarczy odwiedzić właściwie zaopatrzony sklep internetowy. Często w takich sklepach kupują nie tylko zapaleni podróżnicy, czy harcerze, ale również początkujący turyści piesi. Być może wysokiej jakości kurtka, lub cieplutkie skarpetki turystyczne będą skuteczną zachętą do częstszych wypadów.

Comments are closed.