Świetny wypoczynek w ciepłych krajach – jak najlepiej wykorzystać wolne?

Świetny wypoczynek w ciepłych krajach – jak najlepiej wykorzystać wolne?

Każdy musi czasem odpocząć. Wiele osób preferuje rozliczne formy odpoczynku. Poniektórym, by całkowicie zregenerować siłę starczy kilka wieczorów z dobrą książką. Większość niemniej jednak lubi wziąć parę tygodni urlopu i wybyć na zwiedzanie świata.

plaża

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie wędrówki są prostsze i tańsze, aniżeli niegdyś. Prawo celne jest mniej surowe, a bilety lotnicze i autobusowe tańsze. Mnóstwo państw gorąco przyjmuje przyjeżdżających. Dlatego jak tylko okoliczności staną się sprzyjające dobrze zobaczyć tak niesamowite miejsca jak Belgia, Bułgaria, czy Maroko. Tam każdy może liczyć na wspaniałe wrażenia i porządny, oczekiwany relaks.

Całe masy podróżnych odwiedzają co rok Turcję. W tym położonym na zasobnych w dzieje terenach kraju każdy jest w stanie odnaleźć coś niezwykłego. Dla ludzi lubiących w ramach wypoczynku pogrzać się na słońcu można odnaleźć w tym miejscu pełno piaszczystych plaż. Amatorzy przygody oraz poznawania nieznanego Turcja posiada ogrom fenomenalnych atrakcji turystycznych. Choćby tętniący życiem Stambuł, w przeszłości nazywany Konstantynopolem jest wspaniałym, miejscem na zwiedzanie. Znajduje się tam słynna świątynia Hagia Sophia zbudowana jeszcze w czasach Bizancjum. Jest to cud architektury, który każdy musi ujrzeć co najmniej raz w życiu.

Inną godną uwagi stambulską atrakcją jest Błękitny Meczet będący najwspanialszym okazem klasycznej sztuki Islamu. Miłośnicy historii mogliby nie wyjeżdżać z tego wspaniałego państwa. Są tutaj tak legendarne miejsca jak Efez, Heriapolis, albo wreszcie odkryta w XIX wieku przez Heinricha Schliemanna Troja sławna ze starożytnego dzieła Homera. Też tumby królów Pontu z czasów hellenistycznych w Amasya, czy twierdza Kizkalesi. Amatorzy malowniczych krajobrazów naturalnych bez wątpliwości będą pragnęli ujrzeć imponującą górę Nemrut wznoszącą się wśród chmur.

Zachwycające atrakcje a także Bułgaria – (kraj Bułgaria – co radzicie przed podróżą). Czterysta kilometrów linii brzegu pokryte jest w dużej mierze słonecznymi plażami. Miłośnicy nadmorskich wakacji będą się tu czuć jak w raju. Również wielbicielom aktywnego wypoczynku nie będzie się tu nudzić. W stolicy, Sofii odwiedzić można wspaniałą Cerkiew Bojańską jak i również zobaczyć starodawne łaźnie tureckie. W mieście Płowdiw pamiętające epokę Cesarstwa Rzymskiego zwiedzać można pochodzący z epoki teatr. Jeśli ktoś chciał zetknąć się z czasem jeszcze odleglejszym niech uda się do Sozopolu, gdzie zwiedzać będzie mógł ruiny pochodzące bez mała z epoki brązu.

Doskonale jest żyć w czasach, w których podróże na dalekie obszary są dostępne dla wszystkich. Teraz nieomal wszyscy mogą sobie pozwolić na urlop nieomal byle gdzie chcą. Nic, jedynie chwycić za plecak czy walizkę i ruszać w nieznane.

Comments are closed.