Polska jest urokliwym państwem – pamiętajmy o tym!

Polska jest urokliwym państwem – pamiętajmy o tym!

Chyba każdy kraj na świecie posiada wiele atrakcji dla turystów. Nie inaczej jest, jeżeli w grę wchodzi Polska. Tak naprawdę można zaryzykować twierdzenie, to całkowicie subiektywna opinia, że akurat Polska jest tym krajem, który ma o wiele więcej do zaoferowania, niż średnia światowa.

Pewnie Czech chwali Republikę Czeską, a mieszkaniec Słowenii Słowenię, lecz nierzadko nawet wizy dla ukraińców mówią, że być może są ładniejsze państwa, zwłaszcza pod względem architektonicznym, ale Bałtyk, Sandomierz albo Karpacz pokazują, iż choć w zasadzie mamy dużo kompleksów na tle swojego kraju, to jednak nigdy nie powinniśmy myśleć, że japoński, amerykański albo francuski podróżny po powrocie do swojej ojczyzny, nie będzie chwalił walorów RP!

Zapewne nawet warszawiacy mogą się zgodzić, że Kraków to najpiękniejsze miasto w naszym kraju (więcej: noclegi w Krakowie – zobacz nasze zestawienie sprawdzonych noclegów). Oczywiście różne są gusta, ale jeśli podejdziemy do oceny walorów byłej stolicy Polski w bardzo obiektywny sposób, zauważymy, że możemy wiele narzekać na Kraków, lecz tak czy siak stolica woj. małopolskiego jest urokliwa. Bo gdyby było inaczej, czy podróżni z dosłownie całego świata zjeżdżaliby do owego miasta? W końcu w Krakowie niby jest wiele rozrywek i dziewczyn, ale jeżeli ktoś chce się zabawić, prędzej poleci do Amsterdamu, który tak swoją drogą jest nie tylko rozrywkową metropolią, ale także niebywale piękną.

Gdy turyści przyjeżdżają do największego miasta Małopolski, często są pod ogromnym wrażeniem niewygórowanych cen. Być może dla przeciętnego Kowalskiego restauracje, kluby czy spanie (hiperłącze do serwisu) są znaczącym kosztem, lecz taki przykładowo Norweg jest uradowany, bo tak naprawdę może nieźle przyoszczędzić – bo wiadomo, Skandynawia to bardzo drogie miejsce!

Warto przeczytać: Karpacz – czy polecacie ciekawe noclegi na urlop.

Na całe szczęście nie we wszystkich przypadkach noclegi w Krakowie muszą być drogie – jeżeli jesteśmy w stanie zaakceptować nieco gorsze warunki bytowe, z całą pewnością musimy poważnie pomyśleć czy spanie w hostelu jest w naszym przypadku najlepszą możliwością. W szczególności, że hostel jest takim miejscem, gdzie mamy okazję poznać podróżnych z kraju, Szwajcarii, Meksyku, całego świata!

Comments are closed.