Nieco gimnastyki

Nieco gimnastyki

Dla ludzi wykonujących siedzącą pracę zalecany jest odpoczynek w ruchu. Naturalnie sport powinien uprawiać każdy, bo to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i wysokiej formy. Większości osób jednak trudno jest przekonać się do codziennego wysiłku. W lepszej sytuacji są właściciele psów. Posiadanie czworonoga zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy na dzień, na przynajmniej kilkanaście minut. To już jakiś początek. Każda minuta ruchu na dworze przykłada się do poprawienia kondycji.

Pies

Źródło: http://pixabay.com
Ćwicz rano!

Tak w zasadzie idealnym rozwiązaniem jest codzienna ranna gimnastyka. Te kilka chwil wysiłku fizycznego pozwala doskonale zacząć dzień. Możemy uprawiać marszobiegi. Zaledwie trzydzieści minut niespiesznego truchtu daje wielki ładunek energetyczny. Świetnie sprawdza się także pływanie. W szczególności latem, kiedy temperatury są wysokie i świeci słońce, poranna wyprawa na basen może poprawić humor.

Pies – trener

Naturalnie jeśli posiadamy psa, należy wykorzystać ten fakt. Skoro już wybieramy się na spacer, to zróbmy z tego użytek. Warto zainteresować się na przykład frisbee dla psa. To dyscyplina sportowa polegająca na rzucaniu dyskiem, który w locie łapie nasz pies. Poza tym, że jest to doskonała zabawa, to można też startować w zawodach, brać udział w różnego rodzaju konkurencjach. Oczywiście jest wiele odmian dogfrisbee. Są konkurencje, w których trzeba wykonywać dalekie rzuty, w innych kilka krótszych po kolei.

Zabawa z psem

Źródło: http://pixabay.com

Ten sport ( KLIK) także wymaga treningu, dojścia do swojej najlepszej techniki rzucania, wyuczenia psa. Jest to jednak doskonała rozrywka i oczywiście nie musimy od razu chcieć brać udziału w zawodach. To doskonały sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Ruch to zdrowie! To nie wyświechtany frazes, to oczywista prawda. Warto uprawiać sport, odpoczywać aktywnie, pamiętać o gimnastyce, by przez wiele lat zachować zdrowie. A jeśli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie – zawsze możemy przygarnąć ze schroniska psa, który będzie świetnym motywatorem do wychodzenia z domu.

Jeżeli chcesz zgłębić niniejszą kwestię dokładniej, wejdź na ten link, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie (www.terapiamanawa.pl/terapia-uzaleznien/), którą Ci sugerujemy.

Pełny energii zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka stanie się normą – kwadrans spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.

Comments are closed.