Turystyka i rekreacja – czy opłaca się studiować?

Turystyka i rekreacja – czy opłaca się studiować?

Każdy absolwent liceum, który zamierza podjąć studia magisterskie, zostaje postawiony przed istotnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? To szczególnie ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale również na jego późniejszą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który pozwoli uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina wszechstronna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczychoraz rolniczych . Przywołany profil jest oferowany zarówno w szkołach publicznych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach dziennym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość uczelni daje swoim studentom możliwość odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo zwiększających ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, sanatoria i ośrodki rehabilitacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi także cechować się kreatywnością oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi zdolnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje lingwistyczne.

jeśli chcesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów na kierunku pensjonaty podlasie i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa ! Musisz jedynie złożyć określone dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już za miesiąc być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Jeżeli podoba Ci się publikowany artykuł, to na pewno zafascynują Cię również rzetelne informacje, które odnajdziesz tu – one pochłoną Cię całkowicie.

/J]

Comments are closed.