Zimowe opony kupuj latem!

Zimowe opony kupuj latem!

Na dworze lato w pełni, upały, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a przecież to najlepszy moment, aby rozważyć zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Większość pośredników sprzedaży w sezonie letnim sprzedaje je po okazyjnych cenach.

Oczywiście są to nowe opony, w idealnym stanie, ale sklepy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe (LINDE – wózek paletowy elektryczny) przed zakupieniem tegorocznych modeli. Stąd właśnie lenie przeceny.. Opony zimowe to bardzo ważny element wyposażenia samochodu (bez względu na to czy to opony terenowe czy opony do motocykli. Są bardzo istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, stąd też nie bywajmy tematu.

serwis volkswagena kraków

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Bywa i tak, że kierowcy w ogóle nie wymieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się pozbawionymi racji bytu argumentami, jak choćby ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To pomyłka i głupota! Do kolizji nie trzeba dużo, wystarczy kawałeczek śliskiej drogi, aby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Polecamy serwis volkswagena krakówSą niestety jednak kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie używają zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że uszkadzają letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to dodatkowo stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. To wręcz straszne, że wziąć zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, wiec zwracajmy uwagę na stan opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeśli nie chcemy, aby nasze auto stało się jeżdżącą klęską.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj artykuł (https://www.lontex.pl/sprzedaz-windy-zaladowcze-czesci) o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Należy już dziś rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a uda nam się dużo zaoszczędzić w czasie letnich promocji. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno wyszukamy wiele ofert, a może nawet uda nam się kupić opony z wyższej półki (np. opony Michelin, opony Bridgestone) za niewielkie pieniądze. Sprawdź reflektory volkswagen.

Jeżeli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to wielkim problemem i opony spokojnie wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Warto być przygotowanym.

Comments are closed.