Czy dobrze jest przeglądać filmiki poradnikowe?

Czy dobrze jest przeglądać filmiki poradnikowe?

Internet to niesłychane źródło wiedzy. Wiele osób nie może już wyobrazić sobie dnia spędzonego bez przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy rozmów online ze znajomymi. Dostęp do internetu staje się współcześnie czymś niezbędnym, czymś, bez czego nie możemy się obyć – nawet w trakcie urlopu. Poza czytaniem newsów, słuchaniem muzyki i wizytowaniem portali społecznościowych, sporo użytkowników ogląda filmy poradnikowe, m.in. filmy o treningach. Czy powinniśmy trwonić przy nich czas?

Ćwiczenia dla formy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Takie video poradniki są wartościowe w takim wypadku, jeśli robią je osoby zaznajomione z zagadnieniem, co niestety nie jest regułą. Gdy osoba ćwicząca na siłowni obejrzy filmy o sterydach i kupi leki (zobacz magnez z witaminą b6) bez konsultacji z lekarzem, może to niekorzystnie oddziaływać na jej zdrowie.

Na wszystkie sugestie zwłaszcza nieodporni są młodzi ludzie, którzy pragną ekspresowych efektów i z chęcią sprawdzą rozmaite kuracje, by w okamgnieniu osiągnąć wyznaczone sobie cele. Dlatego wszystkie video poradnikowe o sterydach muszą być oglądane z rozumem. Dużo lepiej jest wykorzystać naturalne sposoby, które nie zagrożą działaniu naszego organizmu. To samo dotyczy osób, które oglądają filmy o dietach.

Treningi z planem

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyszukiwanie różnego rodzaju zaleceń wzrasta wraz z przyjściem wiosny, kiedy zaczynamy zdejmować z siebie zbędne ubrania i musimy pokazać światu naszą sylwetkę. Niejednokrotnie wpadamy w panikę, ponieważ przez zimę zaniedbaliśmy ćwiczenia, jedliśmy więcej, niż musimy, a obwód pasa wyraźnie się powiększył. W takiej sytuacji szybko szukamy pomocy i z chęcią patrzymy, co pomogło innym odchudzającym się ludziom. Tutaj też nie można wpadać w nagły zachwyt, gdyż nie wszystko musi być prawdą. Jeżeli mamy możliwość, powinniśmy raczej udać się do dietetyka, który dobierze dla nas właściwy program żywieniowy, dzięki któremu stracimy nadprogramowe kilogramy.

Materiały instruktażowe są korzystnym rozwiązaniem, jeżeli oglądamy porady od fachowych ekspertów bądź trenerów. Należy jednak każdorazowo przeanalizować sensowność możliwości w nich opisanych, albowiem nie wszystko, co jest odpowiednie dla innych, będzie stosowne dla nas. Najistotniejsze jest w związku z tym racjonalne myślenie, a na pewno osiągniemy wymarzone cele.

Comments are closed.