Jak ubrać dziecko na uroczystość komunii świętej? Co będzie lepsze dla dziewczynki – alba czy suknia?

Jak ubrać dziecko na uroczystość komunii świętej? Co będzie lepsze dla dziewczynki – alba czy suknia?

Komunia Święta to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Ciągłe próby w kościele, spotkania, katechezy – tak długie przygotowanie pokazuje, jak ważne jest to wydarzenie. Jednakże to rodzice mają najwięcej na głowie, bo muszą przygotować wszystko, czyli zaprosić gości, zorganizować spotkanie komunijne i także zadbać o strój dziecka.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com
To czasami całkiem duży problem, szczególnie jak mówimy o stroju dla dziewczynki. Najważniejsza natomiast kwestia to ta, co zakupić: sukienkę komunijną czy może lepsza będzie alba komunijna? Wiele tak naprawdę zależy od parafii, do jakiej uczęszcza nasze dziecko. Czasami daje się opiekunom możliwość podjęcia wspólnej decyzji, ale częściej jest tak, że najmłodsi mają odgórnie narzucony strój przez katechetów. Najczęściej są to alby komunijne – Aldeko.

W części regionów jednak jest tradycja zakładania sukienek, pomimo tego cały czas jest dyskusja, co jest lepsze. Właściwie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak jest jakiś wybór, to należy najpierw zajrzeć do portfela. Oczywiście, że im ładniejszą sukienkę będziemy chcieć dla naszej córki, tym będzie ona więcej kosztować. Powinniśmy więc sprawdzić, jak dużo mamy na to pieniędzy oraz pamiętać przy tym, że z albą nie mamy takich problemów. Dobrze będzie porównać ceny w sklepach internetowych. Można tam kupić używaną albę już od około dwudziestu paru złotych, natomiast nieużywaną od stu pięćdziesięciu. W internecie też suknie komunijne kosztują mniej. Jeżeli chodzi o suknię, to używane już możemy nabyć za dwadzieścia, natomiast nowe za pięćdziesiąt złotych.

dzieci przystępujące do I kominii

Autor: los bambinos
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże przy kupowaniu w internecie dochodzi też problem związany z dobraniem rozmiaru ubioru dla naszej pociechy. Jednocześnie nie mamy do końca pewności, w jakim stanie dotrze do nas towar. Jeżeli natomiast chodzi o kupowanie w sklepie stacjonarnym to ceny wahają się pomiędzy osiemdziesiąt a dwieście złotych. Z sukniami wygląda to identycznie, jednakże zawsze możemy zrobić to w inny sposób zaglądając dla przykładu do lumpeksu – więcej pomocnych wskazówek. Pamiętać też trzeba, aby odłożyć pieniądze na dodatki komunijne, jakie są też niesamowicie ważne.

Zaciekawił Cię ten wątek? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wątki (http://crossjeans.pl/ona/spodnieszorty/chinod) znajdziesz w kolejnym bardzo interesującym artykule.

Wianek komunijny, buty, czy torebka uzupełnią na pewno całość wizerunku.

Comments are closed.