Istotne zapytanie – Jak policzyć stosunek talia-biodra?

Istotne zapytanie – Jak policzyć stosunek talia-biodra?

WHR to angielska nazwa na to, co po polsku nazywa się wskaźnikiem talia-biodra. Polski odpowiednik już sam w sobie tłumaczy o co może chodzić. Otóż talia i biodra to kluczowe części Twojego ciała, gdy idzie o dobór odzieży. Bowiem od rozmiarów talii i bioder zależy to, w jakich ciuchach będziesz prezentować się świetnie, a jakich raczej nie powinnaś zakładać. Ważny jest głównie stosunek jednego metrażu do drugiego.

biodra

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest więc nie tyle to, jak duże są Twoje biodra, ale o ile są szersze od talii. Dzięki stosunkowi WHR jesteś w stanie stwierdzić, czy Twoja figura jest tzw. jabłkiem czy może raczej gruszką. Jeżeli z kolei masz kłopoty z tuszą, to stosunek WHR pozwoli Ci również określić typ otyłości. Wszystko to jest związane ze sposobem lokowania się tkanki tłuszczowej oraz jej ilością.

Jak to zrobić, by policzyć stosunek WHR? Jest to niezwykle łatwe. Wszystko co musisz zrobić to pobrać wymiary talii oraz bioder. Następnie przyda się podstawowa matematyka. Wskaźnik WHR to stosunek szerokości talii do szerokości bioder.

Cały czas zajmuje Cię ów temat? Kliknij w poniższy link i tam znajduje się istotna strona (http://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/znaczenie-i-wykorzystanie-soli), gdzie przeczytasz ekstra treści.

To oznacza, że musisz podzielić pierwszą długość przez drugą, aby otrzymać swój wskaźnik. Dokładnie pomiar powinien wyglądać w ten sposób, że mierzysz talie między górnym brzegiem kości biodrowej a krawędzią łuku biodrowego. Biodra natomiast powinnaś owinąć miarą w najszerszym miejscu (zobacz ubrania podkreślające talię).

Wszystkie pomiary najlepiej zdjąć za pomocą tzw. centymetra krawieckiego, a więc niewielkiej, miękkiej miary zwijanej w rolkę. Jeżeli już dokonałaś pomiaru, można sprawdzić, który typ figury masz. Za tzw. gruszkę uważa się stosunek w okolicach 0,7. Z kolei powyżej niż 0,8 mówi się o jabłku. Jeszcze większy wynik prawdopodobnie jest sygnałem, że masz kłopoty z otyłością. Jeżeli już określisz rodzaj sylwetki, nie zapomnij dobrać takich ubrań, które zatuszują minusy i uwydatnią zalety.

Comments are closed.