Jak nabyć interesujący kostium kąpielowy na wakacje?

Jak nabyć interesujący kostium kąpielowy na wakacje?

Lato to okres wakacyjnych wyjazdów, gdy kategoryczna większość osób planuje urlopy. Nie jest ważne, czy zamierza się pojechać nad polskie morze, czy z kolei woli się dużo bardziej egzotyczne kierunki – panie najczęściej stoją przed dosyć poważnym dylematem, jakim jest wybranie dla siebie stosownego kostiumu kąpielowego. Jest to dość trudne wyzwanie, mimo że na obecnym rynku wybór jest bardzo bogaty. Jakimi kryteriami w takim razie trzeba się kierować? Jakie kwestie zdecydowanie należy wziąć pod uwagę?

strój kąpielowy

Autor: Felipe Skroski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kostiumy kąpielowe zdecydowanie powinny być dobrane do figury określonej osoby – czytaj tu. Fakt, że przyjaciółka wyglądała w danym modelu bardzo ładnie, nie gwarantuje, że kostium będzie odpowiedni również dla innej kobiety. Chociażby, panie, które mają dość wydatne brzuchy powinny wybierać dla siebie kostiumy jednoczęściowe, głównie w ciemnych barwach, ponieważ to one najczęściej wyszczuplają ciało. Takie kostiumy nie muszą być nudne – na rynku proponowanych jest wiele ciekawych modeli, jakie wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Rozwiązaniem mogą okazać się w dodatku modele wyposażone w dół z wysokim stanem, nieco zakrywającym brzuch. Będą go spłaszczały, tym samym cała sylwetka będzie prezentowała się z pewnością zgrabniej (więcej kostiumów).

Kobiety z dużym bądź niewielkim biustem także często mają problemy z kupieniem zadowalającego kostiumu. Na rynku można jednakże dostać biustonosze z usztywnianymi miseczkami, jakie utrzymają wydatny biust w ryzach, a mniejszy powiększą. Możliwości w tym względzie jest naprawdę bardzo sporo, należy jedynie umieć zamaskować swoje mankamenty. Co więcej, kostium powinien być wykonany z dobrej jakości tkaniny, która będzie przepuszczała powietrze. Podczas gorących dni jest to konieczność.

Należy sprawdzić też, czy strój jest wygodny i czy nie odpinają się jego poszczególne elementy, jako że w przeciwnym wypadku można doprowadzić do sytuacji, w jakiej po wyjściu z wody spadnie na przykład biustonosz.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://lamalama.pl/) inne nasze portale, które omawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zafascynują.

Podczas zakupów warto też mieć ze sobą bliską i szczerą osobę, która będzie w stanie ocenić prezencję w mierzonym kostiumie oraz powie prawdę dotyczącą jego dopasowania. Kostium to jeden z najistotniejszych elementów wakacyjnej walizki, tym samym jego wybieranie nie powinno być przypadkowe.

Comments are closed.